Białostocka Grupa .NET (Białystok)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Trójmiejska Zawodowa Grupa .NET (Gdańsk)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Śląska Grupa Microsoft (Katowice)

Lista nadchodzących spotkań


2018-05-30 17:00 ŚGMS #13: O prelekcjach i DDD w microserwisach Limit miejsc: 52/999

Link do spotkania

Szczęśliwa trzynastka obdaruje nas wiedzą o robieniu prelekcji. Mamy nadzieję że taka porcja wiedzy i energi zmobilizuje was do wzięcia udziału w czerwcowym balu debiutantów.
Ale żeby nie zanudzać tylko miekkimi prelekcjami dorzucamy techniczne mięsko do majowago rusztu w postaci DDD - wzorce strategiczne a mikroserwisy.

1. Cezary Walenciuk:
Jak zrobić dobrą prelekcję programistyczną. Potęga przemawiania
2. Radoslaw Maziarka:
Domain Driven Design - wzorce strategiczne a mikroserwisy.

1. Cezary Walenciuk:
Jak zrobić dobrą prelekcję programistyczną. Potęga przemawiania

Opis : Chciałbyś wyjść ze swojego więzienia krzesła i wyjść do ludzi i powiedzieć im coś niesamowitego.
Wszystko jest możliwe tylko warto zadać sobie parę dobrych pytań zanim będziemy planować swoją prelekcję .
Dobra prelekcja to nie tylko twoja mowa ciała i ton głosu. Każdy może zrobić dobrą prelekcję jeśli będzie przygotowany.
Jak się więc przygotować? Jak odpowiadać na pytania na prelekcji? Jak zakończyć swoją prezentacje?
Przez 4 lata znalazłem odpowiedzi na te pytania.

BIO: Cezary Walenciuk prowadzi bloga o przemawianiu i programowaniu. Od 6 lat pracuje zawodowo jako programista w Warszawie. Od 4 lat przemawia w klubach Toastmasters i nie tylko.
Jego misją jest pomaganie początkującym programistom. Sam dobrze pamięta jakie jego początki był trudne.
Hobbistycznie przebiera się na w postacie z gier oraz wkłada maski konia znane z internetów.

2. Radoslaw Maziarka:
Domain Driven Design - wzorce strategiczne a mikroserwisy.

Abstract: Domain Driven Design jest z nami od 2003, jednak od niedawna przechodzi drugą młodość spowodowaną popularnością mikroserwisów. Niestety, bardzo często osoby interesujące się DDD koncentrują się głównie na wzorcach taktycznych czyli określonych rozwiązaniach technicznych. Powoduje to brak odwzorowania domeny biznesowej w tworzonej aplikacji i długofalowo powstawanie tzw. big ball of mud. W takim systemie wydzielenie mikroserwisów wydaje się prawie niemożliwe.

W mojej prezentacji pokażę czym są strategiczne wzorce w DDD, jak ich używać w naszej codziennej pracy i w jaki sposób pomagają nam one wyjść z piekła monolitu i przejść do świetnie działających mikroserwisów.

BIO:
Na co dzień Radek pracuje jako Development Manager w Objectivity. Dodatkowo:
- prowadzi wewnętrzne prezentacje i szkolenia
- w ramach firmy RadSoft prowadzi konsultacje IT
- organizuje webinarium programistyczne WROC# Online - http://online.wrocsharp.com/
- prowadzi bloga http://radblog.pl
- wspomaga technologicznie Stowarzyszenie Libertariańskie

Te wszystkie aspekty sprawiają że patrzy szeroko na rozwój oprogramowania - nie zamyka się na jedną technologię, a stara się na podstawie dostępnych narzędzi dostarczać jak największą wartość moim klientom. Jest dużym zwolennikiem szerzenia wiedzy i chcę się nią dzielić z innymi.


2018-06-27 17:00 ŚGMS #14 Drugi bal debiutantów Limit miejsc: 6/999

Link do spotkania

Mikrofon nie gryzie.
Publiczność nie krytykuje.
Wszyscy starają się pomóc.

Pierwsze kroki na scenie bywają trudne, dlatego po raz drugi organizujemy całe spotkanie nastawione na debiutantów.
Dodatkowo w maju Cezary Walenciuk opowie trochę o tym jak się przygotować.
Ponownie proponujemy 4 sesje po 30 minut.

Szczegóły będziemy dodawać jak tylko się pojawią, tymczasem zapraszamy do zgłaszania się.


KGD-NET (Kraków)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Łódzka grupa .NET (Łódź)

Lista nadchodzących spotkań


2018-05-22 18:00 22 maja 2018 - Agnieszka Mikołajczyk, Damian Stefański, Karol Szczepański Limit miejsc: 22/40

Link do spotkania

Zapraszamy na spotkanie Łódzkiej Grupy .NET, które odbędzie się 22 maja w łódzkiej siedzibie Accenture. Tym razem będą aż trzy prelekcje! Czeka na Was SOLIDna dawka wiedzy! :) Agnieszka Mikołajczyk poprowadzi dla nas sesję o zasadach pisania dobrego kodu. Damian Stefański przybliży nam, czym jest i jak działa Blazor. Karol Szczepański opowie nam o Resource Description Framework.

Prelekcje:

1. Agnieszka Mikołajczyk – Zasady pisania dobrego kodu

Podczas prezentacji opowiem o zasadach pisania dobrego kodu. Dobrego, czyli takiego, który jest czytelny, łatwy w utrzymaniu i rozwijaniu. Przedstawię krótko częste "zapaszki" w kodzie i podpowiem jak ich unikać.

Podczas tego spotkania dowiesz się m.in.
• jak efektywnie wykorzystywać dziedziczenie i polimorfizm by poprawić jakość swojego kodu,
• kim jest kobieta, która zdobyła nagrodę Turinga, czyli informatyczną Nagrodę Nobla,
• jak zmienić działanie modułu bez modyfikowania istniejącego kodu,
• jak pozbyć się z klasy zewnętrznych zależności i sprawić by stała się łatwa do testowania,
• że kwadrat wcale nie jest prostokątem ;)

Bio:
Jestem programistką .NET. Interesują mnie głównie technologie webowe. W wolnych chwilach prowadzę bloga thinkdotnet.wordpress.com, biegam i chodzę po górach.

2. Damian Stefański - Browser + Razor = Blazor

Od kilku lat Microsoft nie przestaje nas zaskakiwać. Mamy Visual Studio dla Linuxa, Basha dla Windowsa, a .Netowy kod możemy odpalić na Microsoftowej dystrybucji Linuxa. Teraz przyszedł czas na kolejny eksperyment - .Net w przeglądarce. Blazor, bo tak nazywa się nowe dziecko ekipy z Redmond, pozwoli nam na pisanie Single-Page Apps bez choćby jednej linii JavaScriptu (choć będziemy mogli to zrobić). Czy Microsoft właśnie rzucił wyzwanie JavaScriptowi, a Blazor będzie początkiem jego końca? Na to pytanie nie odpowiem w mojej prezentacji, bo ciężko wyrokować na temat produktu w wersji 0.3. Postaram się za to przedstawić wam pokrótce czym jest Blazor, skąd się wziął, jak działa i co już potrafi eksperymentalny projekt inżynierów z Redmond.

Bio:
Swoją zawodową karierę rozpocząłem od .Neta i tej technologii się trzymam. Przez większość mojej pracy w zawodzie zajmowałem się pisaniem aplikacji desktopowych w WPF, ale zdarzyło mi się również pracować z JS-sem czy Scalą. Od blisko roku pracuję w Accenture, gdzie zajmuję się rozwojem aplikacji backend-owej. Otwarcie mówię, że silne typowanie jest OK, a JavaScript śmierdzi ;)

3. Karol Szczepański - Resource Description Framework, czyli jak coś co ma 20 lat zaczęło być używane

RDF był pierwotnie pomysłem na meta-dane, jednak z czasem, zwłaszcza w ostatnich latach, zaczęto używać tego do modelowania rozmaitych danych. Eksplozję zainteresowania RDF’em wywołał temat powiązań pomiędzy zasobami w sieci, relacje między oraz semantyka tychże relacji.

Bio:
Jestem związany z szeroko pojętym IT od młodości – oczywiście pierw hobbistycznie, później zawodowo. W całej swojej karierze, mimo iż flagową platformą dla mnie był i jest .NET, dotknąłem rozmaitych, czasem bardzo egzotycznych rozwiązań, języków i technologii. Całym ten bagaż doświadczeń pozwala mi czerpać frajdę z tego co robię, zwłaszcza w architekturze, a w takiej roli aktualnie występuje w Accenture.

Miejsce spotkania

Spotkanie odbędzie się w biurze Accenture Advanced Technology Center Poland, które mieści się w budynku A University Business Park przy ul. Wólczańskiej 178 w Łodzi.
Po wejściu do budynku proszę kierować się do wind po prawej stronie i wjechać na 3 piętro.


2018-06-16 09:30 [LDZ] Azure Workshop Łódź #5 Limit miejsc: 10/999

Link do spotkania

[LDZ] Azure Workshop Łódź #5

Tytuł: Azure Serverless – Dogrywka

Serdecznie zapraszamy na drugą część warsztatów dotyczących Azure Serverless. W trakcie tej części teorię spróbujemy ograniczyć do minimum. Głównym tematem będzie poprawna kompozycja rozwiązania. W trakcie pierwsze edycji warsztatów udało nam się dostarczyć prototyp backendu, który potrafił zapisać informację o nowym kliencie do bazy danych, wysłać do niego maila powitalnego, a następnie wysłać nam informację o tym zdarzeniu przy wykorzystaniu smsa.
Naszym zadaniem będzie doprowadzić opracowany prototyp do postaci, którą możemy wdrożyć na środowisko produkcyjne. Zrobimy to dwuetapowo:
• w pierwszym etapie podzielimy nasze rozwiązanie na mniejsze elementy, które będą działały niezależnie,
• w drugim etapie spróbujemy wykorzystać EventGrid-a do komunikacji między tymi komponentami.
Tym razem będzie więcej kodowania. Będziemy bazować na przykładzie napisanym w C#, którego poziom skomplikowania jest niewielki.
Wymagane oprogramowanie: https://www.jankowskimichal.pl/2017/08/serverless-azure-wymagane-srodowisko-do-pracy/
Pamiętajcie o zabraniu ze sobą laptopa, który będzie miał już zainstalowane wymagane narzędzia.
Czas warsztatów: 3 – 5 godzin (w zależności od tego jak będzie nam szło i w którą stronę podążymy).

Michał Jankowski – architekt, programista, projektant, lider zespołu, a w wolnym czasie trener. Przygodę z programowaniem zaczął ponad dwadzieścia lat temu od Basic’a i Assemblera dla komputerów 8-bitowych. Od ponad dziesięciu lat uczestniczy w tworzeniu oprogramowania na platformę .NET dla największych światowych firm. W tym czasie brał udział w wytwarzaniu aplikacji desktopowych, mobilnych oraz webowych pełniąc różne role. Obecnie związany z tworzeniem aplikacji webowych.
Prywatnie miłośnik podróży oraz fotografii. W wolnym czasie prowadzi bloga www.jankowskimichal.pl, twórca rozwiązań open source oraz aplikacji mobilnych.

Andrzej Kokocinski Od prawie 20 lat w branży IT. Specjalista i architekt systemów Cloud-owych office 365, Azure jak również w on-prem np. Active Directory, Exchange System Center. Trzykrotnie odznaczony prestiżowym tytułem Microsoft Most Valuable Professional w kategorii Enterprise Mobility. MCT posiadający 10 letnie doświadczenie. Lider Microsoft Azure User Group w Łodzi oraz w Łódzkiej Grupie Profesjonalistów IT & .NET Występuje również jako prelegent na spotkaniach, konferencjach i warsztatach społeczności IT.Posiadane certyfikaty: MCSE 2003,MCITPMCSE MCSA,Prince2 itd

Wymagana jest rejestracja
https://azureworkshoplodz5.konfeo.com/pl/groups

Ilość miejsc ograniczona

Serdecznie Zapraszam,
Andrzej Kokociński,


rg-dev (Rzeszów)

Lista nadchodzących spotkań


2018-05-25 18:30 rg-dev #19 - before Rzemiosło.IT Limit miejsc: 47/999

Link do spotkania

Zapraszamy na rg-dev #19!!!

Spotkanie to będzie jednocześnie before-party przed Rzemiosło.IT!

UWAGA: Spotykamy się w Kwadracie na ul. Bardowskiego 4

Łukasz Pyrzyk - Jak w 5 lat zrobiłem karierę o której nie śniłem
============================================================
Od pracy zdalnej jako IT guy dla wytwórni muzycznej, przez wielkie korporacje aż do własnej firmy i pracy marzeń. Na prezentacji opowiem, jakie o trudnych decyzjach, pracy nad własnymi umiejętnościami i networkingu.

Łukasz Pyrzyk - Członek Dotnetos, organizator .NET Core Tour. Fan wydajności i zabawy bajtami.

-----------------------------------------------------------------------------------

Piotr Stapp - Ciemna strona krypto-walut
============================================================
Pewnie sam się zastanawiałeś czy inwestowanie w kryptowaluty jest dobre? Czy może powinniśmy je zignorować? Z jednej strony to ryzyko, a z drugiej tłum pokazuje że można łatwo zarobić, a na lokatach maks 3%.

Tylko że to są żle pytania. Dużo bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na fakt czy wykorzystanie krypto-walut jest etyczne. Czy wiesz jak wiele CO2 produkuje proces kopania krypto-walut? Czy kopanie krypto-walut różni się od wyzysku w kopalniach w XIX wieku? Czy co może się stać gdy przestaniemy śledzić przepływ pieniędzy na świecie?

Bo technologia łatwo może zmienić świat, dużo trudniej jest jej jednak zmienić świat w lepsze miejsce.

Piotr Stapp

Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Jest wyznawcą DevOps i wszelkiej automatyzacji.
Jak przystało na człowieka inteligentnego, prowadzi bloga – o tyle wyjątkowego, że regularnie pojawiają się tam nowe teksty: http://stapp.space/.
Do niedawna Ekspert IT w mBanku. Obecnie współtworzy nowy fintech – FinAi, w którym pracuje nad zamianą rzeczy skomplikowanych na proste. A to czasem bywa trudne.

-----------------------------------------------------------------------------------

Podczas spotkania będzie można zdobyć różne nagrody - m.in. licencję na produkt firmy JetBrains, Azure Passy (MS), koszulki.

Napoje i przekąski będą dostępne dzięki naszym sponsorom: firmom PGS Software (https://www.pgs-soft.com/), Ideo (http://www.ideo.pl/) i PrimeBit Studio (http://primebitstudio.com/) za co im bardzo dziękujemy!

-----------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!


2018-06-28 18:30 rg-dev #20 - Zakończenie sezonu Limit miejsc: 1/999

Link do spotkania

Ostanie luźniejsze spotkanie na zakończenie sezonu 2017/2018 :)


WG-NET (Warszawa)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Warsaw Official .NET User Group (Warszawa)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

WrocNET (Wrocław)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

DEV-ZG (Zielona Góra)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Last Updated : 5/21/2018 10:00:21 AM