Białostocka Grupa .NET (Białystok)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Trójmiejska Zawodowa Grupa .NET (Gdańsk)

Lista nadchodzących spotkań


2017-12-14 18:00 #117 Spotkanie TG-NET Limit miejsc: 32/999

Link do spotkania

Temat 1: 18:00 : Przemysław Dzierżak - Jak nie narobić sobie problemów korzystając z EntityFramework

Temat 2: 19:00 : Grzegorz Kotfis - Mój kod, moja dzielnica

Temat 3: Pizza sponsorowana przez High Wheel Software


------------- 

Temat 1: Przemysław Dzierżak - "Jak nie narobić sobie problemów korzystając z EntityFramework" 


Dzięki ORM teoretycznie nie musimy przejmować się tym, jak budować zapytania SQL. Niestety z niektórymi konstrukcjami te biblioteki radzą sobie słabo. Przedstawię przykłady zapytań w EF, które doprowadziły do nieoczekiwanego kodu SQL, oraz jak można je zapisać lepiej. Pokażę też kilka pułapek – specyfiki języka SQL, który zachowuje się inaczej niż intuicja (programisty .NET) podpowiada.

BIO: od 12 lat zarówno w świecie .NET jako programista oraz lider zespołów, jak i w świecie baz danych, gdzie tworzył hurtownie danych oparte o Microsoft SQL Server. Prelegent konferencji SQL Day (największej konferencji tego typu w Polsce). Na spotkaniu podzieli się tym, czego dowiedział się o bazach SQL tworząc hurtownie, a przydaje się przy tworzeniu aplikacji.


-------------

Temat 2: Grzegorz Kotfis - "Mój kod, moja dzielnica"


"Mój kod, moja dzielnica" O nas programistach, naszej codziennej pracy z kodem i niekoniecznie dobrych nawykach. Porozmawiamy o takich aspektachjak personifikacja kodu oraz teora rozbitych okien. Będzie "miękko" i motywacyjnie.


BIO: Mąż, tata, programista, blogger, aspirujący prelegent. Pasjonat muzyki oraz nowych technologii. Postanowiłem w tym roku zmienić coś w swojej wieloletniej pracy za biurkiem i wyjść do społeczności programistycznej. Udział w DSP (Daj się poznać) zmotywował mnie do działania a prelekcja na gali finałowej, która zebrała wiele pozytywnych opinii, była dla mnie ciekawym doświadczeniem. Twitter: @gkotfis, Blog: gkotfis.blogspot.com


2018-01-11 18:00 #118 Spotkanie TG-NET Limit miejsc: 25/999

Link do spotkania

Temat 1: 18:00 : Arkadiusz Raszeja  - React Redux dla programistów .NET

Temat 2: 19:00 : Daniel Plawgo

------------- 

Temat 1: Arkadiusz Raszeja - "React Redux dla programistów .NET" 


Tematem prelekcji będzie współdziałanie BackEndu C# z wyrastającym na lidera FrontEndu React'em.Zapraszamy zarówno osoby mocno doświadczone w Full Stack'u jak i ludzi o szczątkowej wiedzy o JavaScript. Demo będzie poprowadzone od absolutnego zera.


BIO: Arkadiusz Raszeja, .NET Full-Stack developer z trzyletnim stażem, obecnie zatrudniony w EPAM.

-------------

Temat 2: Daniel Plawgo


Śląska Grupa Microsoft (Katowice)

Lista nadchodzących spotkań


2017-12-06 17:00 Spotkanie Śląskiej Grupy Microsoft Limit miejsc: 48/50

Link do spotkania

Czołem!

Mocno merytorycznie, o bardzo aktualnych tematach:

Na początek ".NET bez serwera" czyli jak w godzinę napisać ciekawą aplikację w oparciu o usługi AWS

Opis: W ostatnim czasie słyszymy wszędzie o *serverless*. Co to jest? Pierwsze skojarzenie jednoznacznie nasuwa na myśl AWS Lambda lub podobny serwis - i słusznie, ale warto pamiętać o tym, że to coś więcej wykonywanie funkcji "na żądanie". Dlaczego? Pokażę jak w godzinę zbudować całkiem ciekawą aplikację w oparciu o usługi chmury Amazona z wykorzystaniem .NET Core, gdzie AWS Lambda to tylko silnik - przy okazji przybliżając ideę serverless oraz dyskutując, dlaczego nie mamy szczęścia do nazewnictwa w IT.

W ten temat wprowadzi nas Wojciech Gawroński (Software and Operations Engineer w Appliscale) - pasjonat języków i programowania funkcyjnego (szczególnie Erlanga i Elixira), chmury publicznej oraz kultury DevOps. Posiadacz 2 certyfikatów dotyczących chmury AWS (AWS CSAA, AWS CDA). Twitter: https://twitter.com/afronski, Github: https://github.com/afronski

Następnie CQRS, czyli dwie strony modelu

Opis: CQRS, a więc Command Query Responsibility Segregation, jest wzorcem, którego ideą jest dzielenie systemu na dwie odpowiedzialności - odczyt oraz zapis.
Głównym przesłaniem za CQRS jest sentencja: "Zadanie pytania nie powinno zmieniać odpowiedzi" - wydaje się to logiczne, ale co to tak naprawdę znaczy? Czym jest CQRS? Jak wygląda jego implementacja? Do czego może nam się on przydać?

O cqrsie opowie nam Grzesiek Piotrowski. Serdecznie zapraszamy!

PS. Tym razem jeszcze raz w sali DYDAKTYCZNEJ, znowu będzie jak w szkole ;)


KGD-NET (Kraków)

Lista nadchodzących spotkań


2017-11-29 18:30 108. spotkanie KGD.NET Limit miejsc: 57/999

Link do spotkania

Zapraszamy na 108. spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

To już ostatnie spotkanie w tym roku. W grudniu mamy przerwę świąteczną. Kolejne spotkanie odbędzie się w nowym, 2018 roku, w styczniu.

Przygotowaliśmy takie dwie prelekcje:

• Zoltán Lehóczky - Turning software into computer chips – Hastlayer (conducted in English)

• Marek Mierzwa - CI in mobile applications development (conducted in Polish)

Turning software into computer chips – Hastlayer
----------------------------------------------

Software is flexible, specialized hardware is extremely fast. So why not write software, then turn it into a computer chip? This is what Hastlayer (https://hastlayer.com) does by transforming .NET software into electronic circuits. The result is faster and uses less power while you simply keep on writing software. You may not be able to tell just by looking at it but behind some function calls now actually embedded hardware is working! (You wonder how? Check out what FPGAs are!) In this demo-packed session we'll get an overview of what Hastlayer is, why it is useful for developers like you and how to write Hastlayer-compatible software.

Zoltán Lehóczky

Co-founder and managing director of Lombiq Technologies (https://lombiq.com), originator of the Hastlayer project. His main expertise is in .NET software development and software architecture design. Core contributor of the ASP.NET Orchard CMS, guest lecturer at Óbuda University, John von Neumann Faculty of Informatics.

CI in mobile applications development
----------------------------------------------

Over the years tools and techniques of continuous integration have settled in the server and desktop IT projects. They support creation, testing and deployment increasing productivity of development teams and entire organizations.Mobile software developers can and should benefit from them as well. On this presentation you will find out that this is not a backbreaking task for you, as a Xamarin developer. You will learn how to design and implement the CI process in your team using popular tools like Visual Studio Online or HockeyApp.

Marek Mierzwa

I’m a husband, father, spiritual journeyman, and in meantime a software developer. Speaking of the last one I spent most of the time coding in mobile, back-ends, working with enterprise search systems and in general - designing and implementing distributed architectures. I’m also incurable (but pragmatic) TDD and clean code enthusiast.


Łódzka grupa .NET (Łódź)

Lista nadchodzących spotkań


2017-11-25 10:00 [LDZ] Azure Workshop Łódź #2 Limit miejsc: 18/999

Link do spotkania

[LDZ] Azure Workshop Łódź #2

I mamy już drugą edycję warsztatów.  

Cosmosdb oraz TSQL dla niezbyt początkujących deweloperów.

Zapraszamy na drugą edycję łódzkich warsztatów Azure. Odbędą się one  25 Listopada . Będą prowadzone przez MVP  Damina Widera http://sqlday.pl/speakers/damian-widera/

" Cosmosdb oraz TSQL dla niezbyt początkujących,  to jest cos extra dla deweloperów, bo pokazuje przy okazji, gdzie nie zrobić błędów mających krytyczny wpływ na wydajność.

Spotykamy  się w Fujitsu na ul Fabrycznej 17. Warsztaty są całkowicie darmowe!  
 To, co musisz ze sobą zabrać to laptop.

Spotkanie wymaga rejestracji, a ilość miejsc jest ograniczona  (tylko 30). Link do rejestracji tutaj

Obecna lista uczestników na warsztat

Rafał Sańda

Robert Jakowenko

Lukasz Ksiezak

Waleria Krywiets

Marek Lasak

Aneta Główczyk

Michał Jankowski

Kalenbet Denys

Krzysztof Olibrowski

Adam Szrajber

Witold Wróbel

Michał Jankowski 

Paweł Jaworski

Piotr Zęgota


Paweł Jaworski

Tomasz Kalinowski

Sławomir Cieślak

Są jeszcze wolne miejsca - zamykam możliwość  rejestracji w czwartek o 23.00.

Jeżeli ktoś dokona rejestracji, a nie będzie mógł się pojawić, proszę o kontakt mailowy [masked]


Agenda :

  9:45 – 10:00 Rejestracja uczestników 

 10:00- 10:30 – Wprowadzenie

 10:30 - 11:30 - Teoria\Warsztaty 


 12:30 - 13:30 - Przerwa obiadowa

13:30 - 16:00 - Warsztaty 

16:00 - zakonczenie


Zapraszam

Andrzej Kokociński,


rg-dev (Rzeszów)

Lista nadchodzących spotkań


2017-11-23 18:30 rg-dev #13 Limit miejsc: 75/999

Link do spotkania

Zapraszamy na 13 spotkanie rg-dev które odbędzie się już 23 listopada!


Na spotkaniu będziemy mogli posłuchać:


Michal Borkowski


Za dnia programuje w javie, trochę w angularJS. Kiedy nikt nie patrzy trochę w pythonie. Lubi robić rzeczy własnoręcznie, wymyśla koło od nowa. Preferuje proste narzędzia - i3wm, terminal, git, vim, ranger. Całe życie przyswaja nową wiedzę, głównie bezużyteczną i nieproszony dzieli się nią z przypadkowymi słuchaczami w formie 'ciekawostek'.

Narzędzia do monitorowania i zarządzania aplikacjami rozproszonymi.
No więc rozproszyłeś klientowi ten monolit. Zamieniłeś skomplikowany kod na skomplikowane środowisko...

Skąd wiesz że wszystkie instancje żyją i na której najczęściej występują błędy? Jak analizujesz informacje o błędach rozsiane po wielu instancjach wielu serwisów? Zmiana jednej wartości w konfiguracji projektu wymaga przygotowania nowego releasu całego projektu?

O tych i kilku innych problemach porozmawiamy na javowym przykładzie spring-cloud-config, spring-boot-admin i stacku ELK.

Konrad Kokosa 
Programujący od lat kilkunastu, od kilku lat rozwiązujący problemy wydajności, zagadki diagnostyczne i łamigłówki architektury w świecie .NET przyspieszając aplikacje webowe. Niezależny konsultant, blogger (http://blog.kokosa.net), prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa) gdzie można znaleźć więcej informacji na wspomniane tematy. Swoją pasją dzieli się również jako trener w Bottega IT Solutions w obszarze .NET, m.in. wydajności i diagnostyki aplikacji. Założyciel grupy Warsaw Web Performance. Microsoft MVP w kategorii Visual Studio and Development Tools.

Narysuj swoją karierę w IT: prezentacja o tym, że warto planować swoją przyszłość


Czujesz się wypalony zawodowo, mimo że kiedyś rozgorączkowany nie odchodziłeś od komputera? A może dopiero zaczynasz i właściwie nie wiesz, dokąd zmierzasz? Niezależnie, gdzie się obecnie znajdujesz na ścieżce swojej kariery, warto sobie uświadomić, że jest to nieustanna podróż. A żadna podróż nie ma szans mieć sensu, jeśli nie posiadamy właściwej mapy. Zachęcę Was do narysowania swojej. Aby rozpalić nowe nadzieje i zyskać przyjemność z pracy!

Podczas spotkania będzie można zdobyć różne nagrody - m.in. licencję na produkt firmy JetBrains, Azure Passy (MS), koszulki. 


Napoje i przekąski będą dostępne dzięki naszym sponsorom: firmom PGS SoftwareIdeo i PrimeBit Studio za co im bardzo dziękujemy! 


Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań! 


WG-NET (Warszawa)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Warsaw Official .NET User Group (Warszawa)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

WrocNET (Wrocław)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

DEV-ZG (Zielona Góra)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Last Updated : 11/22/2017 9:00:22 AM