Białostocka Grupa .NET (Białystok)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Trójmiejska Zawodowa Grupa .NET (Gdańsk)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Śląska Grupa Microsoft (Katowice)

Lista nadchodzących spotkań


2019-05-21 18:00 ŚGMS#25: Narzędzia do pracy zespołu Agile - w praktyce & Wiele odsłon CQRSa Limit miejsc: 33/999

Link do spotkania

1️⃣ Paweł Piwowarczyk
✶Temat: Narzędzia do pracy zespołu Agile - w praktyce
✷Opis:
Każdy chce być Zwinny? Zaczynającswoją przygodę w tym świecie i myśląc o praktykach jakie chcemy wykorzystywać pojawia się natychmiast problem jakie narzędzia do tego użyć. Oczywistymi wydają się board Kanbanowy i Scrumowy, ale to tylko mały wycinek narzędzi, które w codziennej pracy wspierają metodyki zwinne. Wychodząc od wartości, zasad przez praktyki i zachowanie balansu w zbieranych danych subiektywne review narzędzi wykorzystywanych w Billennium.

✸O mnie:
Duchem programista, a obecnie lider zespołu i adept sztuk zwinnych. Od ponad pół roku skupiony na przeprowadzeniu zwinnej transformacji w Dziale Produktów firmy Billennium.

W karierze miałem okazje pracować jako magazynier, kasjer, Web Developer, Developer PHP+MySQL, Support Specialist, Developer .NET, Architekt i "Menago". Obecnie skupiam się na zorganizowaniu takiego środowiska pracy w jakim sam chciałbym pracować jako developer. Kultura oparta na rozwoju, wymianie wiedzy, jakości oraz szeroko pojętej poprawie wrzuca mnie na obszary, o których isteniu nie miałem pojęcia i nie sądziłem, że mogą tak bardzo wpływać na pracę wytwórczą.
Prywatnie ojciec trójki dzieci, amator piłki nożnej, snowboardzista, muzyk i Pan Złota Rączka

2️⃣ Krzysztof Owsiany
✶Temat: Wiele odsłon CQRSa
✷Opis:
Szybkie omówienie czym jest CQS/CQRS. Przestawienie ścieżki rozwoju prostej klasy od bad practice do CQRS. Wgląd w działanie CQRSa, przedstawienie najpopularniejszych bibliotek w różnych językach. Przykład własnej implementacji CQRS dla języka C#.
✸O mnie:
Jako dzieciak zakochałem się w programowaniu, a było to już ponad ćwierć wieku temu. Od tego czasu miałem wiele różnych związków językowo-technologicznych. Obecnie najmocniej rozwijam się w obszarach .NET. Ciągle się rozwijam i uwielbiam poznawać nowe technologie. Jednak ostatni bardzie ukierunkowuję swoją uwagę na DDD, EventStorming, Clean Code, TDD, Programowanie Reaktywne. Od ponad roku występuję na różnych Polskich konferencjach meetup-ach, dzieląc się swoją wiedzą z innymi. Wiele wyjazdów na konferencję wyzwoliło we mnie chęć nagrywania podcastu After.conf. Nieco wcześniej powstał mój blog MrDev.pl. Przeprowadziłem też w 2018 roku dwukrotnie devWarsztaty, co było bardzo pouczającym doświadczeniem.
Po godzinkach zawsze coś knuję:
• Blog: http://mrdev.pl ,
• Podcast: http://mrdev.pl/after-conf ,
• Wystąpienia: http://mrdev.pl/prelekcje ,
• Własne projekty: http://mrdev.pl/thenv .
Twitter: https://twitter.com/k_owsiany


2019-06-26 18:00 ŚGMS#26 .NET Lean Coffee Limit miejsc: 5/999

Link do spotkania

Przed-Wakacyjnie zapraszamy was na trochę inną formułę.
Spotkajmy się i porozmawiajmy o problemach, tematach bieżących, albo innych tematach.

Lean coffee to struktura spotkania mniej więcej jak na naszym rysunku. Wybieramy też formę dyskusji i czas jaki poświęcimy na dany temat.

Dobrze jest eksperymentować i uczyć się przy kawie :)


KGD-NET (Kraków)

Lista nadchodzących spotkań


2019-06-05 18:00 119 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET. Limit miejsc: 45/999

Link do spotkania

Podczas 119 spotkania grupy naszymi gośćmi będą: Joanna Lamch, która opowie nam jak z wykorzystaniem .NET możemy stworzyć w pełni funkcjonalny frontend webowy oraz Maciej Jędrzejewski, który pomoże nam doszlifować nasz warsztat języka angielskiego. Tematy jak zawsze niezwykle interesujące, więc zachęcamy do pozostania po spotkaniu i wymiany opinii oraz doświadczenia. Serdecznie zapraszamy.

UWAGA: Tym razem wyjątkowo rozpoczynamy spotkanie pół godziny wcześniej niż zwykle - Start 18:00

-------------------------------------------------------------------------------

"WebAssembly and .NET"

WebAssembly będą następną dużą rzeczą w świecie IT. Już teraz nie tylko jest o nich głośno ale zaczynają zmieniać oblicze aplikacji webowych. Aplikacje webowe to przecież JavaScrip co to ma z .NETem i C# wspólnego? Microsoft eksperymentuje z razorem w przeglądarce czyli Blazor'em. Jednak nie tylko Blazor możliwy jest do uruchomienia jako WebAssembly, mamy też Ooui oraz Uno, a wszystko to oparte na Mono. Czyli .NET w przeglądarce i WebAssembly w pigułce.

Joanna Lamch

Koderka pełną piersią, fangir Microsoftu z iPadem w ręku, kociara. W branży IT od wielu lat w obrębie Microsoft Technology Stack. Koder C# z doświadczeniem w wielu technologiach na różne platformy docelowe. Obecnie developer w projektach mobilnych w firmie Sienn. Zwolenniczka Defensive Coding, SOLID, uczenia poprzez mentoring i ułatwiania życia programisty z wykorzystaniem dobrodziejstw współczesnego DevOps'u. Współorganizatorka Śląskiej Grupy Microsoft. Wanna be speaker.

https://www.programistkaikot.pl/
-------------------------------------------------------------------------------

"Angielski i Ty w świecie IT!"

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad prawidłową wymową słów, związanych ze światem IT? Apple, Adobe, Aurelia, Ruby, debug - to jedne z najczęściej, niepoprawnie wymawianych wyrazów. Podczas prezentacji dowiesz się m.in. jak rozkładać akcenty oraz jakie różnice występują pomiędzy brytyjską, a amerykańską wymową. Oprócz tego poznasz sposoby i triki na zachowanie płynnej wypowiedzi podczas spotkań, tj. retrospektywa, review, czy planowanie. W ostatniej części skupimy się na aspektach wymagających szczególnej uwagi podczas codziennych konwersacji. A to wszystko podczas jednej prezentacji! :)

Maciej Jędrzejewski

Programista, scrum master, autor wideo szkoleń związanych z .NET i Angular. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. W wolnych chwilach prelegent, bloger: http://maciejjedrzejewski.pl oraz prowadzący vlog ENGLISH IT TODAY!, poświęcony doskonaleniu umiejętności związanych z j. angielskim w świecie IT.

http://maciejjedrzejewski.pl


Łódzka grupa .NET (Łódź)

Lista nadchodzących spotkań


2019-06-06 18:00 [LDZ] 15 spotkanie Microsoft Azure User Group w Łodzi Limit miejsc: 21/999

Link do spotkania

[LDZ] 15 spotkanie Microsoft Azure User Group w Łodzi

Dzień Dobry,

Wysłam jeszcze raz z poprawna datą.

Chciałbym zaprosić Was na spotkanie Azure, które odbędzie się[masked] o godz. 18.00. i tym razem spotkamy się w Cybercom Poland Składowa 35 budynek A, piętro 4.

Agenda Spotkania w przygotowaniu. Planuje trzy sesje jedną już mogę powiedzieć o czym: Machnie learning.

Serdecznie zapraszam,
Andrzej Kokociński,


2019-06-15 09:00 [LDZ] Azure Workshop Łódź #9 Limit miejsc: 11/999

Link do spotkania

Dzień Dobry,

Chciałbym zaprosić na od dawana już zapowiadany warsztat, który odbędzie się w ABB.
Tytuł warsztatu: Azure Networking - Deep Dive

Warsztaty odbędą się w Łodzi 15.06 (Sobota) w godzinach 9.00 - 16.00.

Lokalizacja:
ABB ALEXANDER PLAZA ul. Aleksandrowska 67/93 · Łódź

Link do rejestracji:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=M8yvVk_dnk6cbPo6-iWRP_QEH-TbvX9Iv4bQy56km4RUQkdHRTYzUTdSTkNNQ0M0OVo1U0FPTkpKRC4u

Do uczestników zostanie wysłany mail potwierdzający uczestnictwo.
W razie pytań zapraszam do kontaktu drogą mailową [masked]

Warsztaty poprowadzi Andrzej Kokociński https://www.linkedin.com/in/andrzej-kokocinski-39024832/
Będą to całodniowe warsztaty poświęcone infrastrukturze, ale dotknę także innych tematów.

Tak więc jeśli interesuje Cię chmura i chcesz poznać działanie NSG, UDR, ASG, zobaczyć w akcji log analytics z service map, dokonać troubleshootingu postawiać Load Balancer standard, Apliacation Gateway, stworzyć forwarding itp., to właśnie warsztat dla Ciebie.

Serdecznie Zapraszamy,
Andrzej Kokociński,


rg-dev (Rzeszów)

Lista nadchodzących spotkań


2019-05-24 18:30 rg-dev #29 Limit miejsc: 43/999

Link do spotkania

!!!!! Zmiana miejsca spotkania

KWADRAT - Podkarpacka Przestrzeń Kreatywna

Spotkanie to będzie jednocześnie before-party przed Rzemiosło.IT!

Pierwszym prelegentem będzie Piotr Stapp.

Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Jest wyznawcą DevOps i wszelkiej automatyzacji.
Jak przystało na człowieka inteligentnego, prowadzi bloga – o tyle wyjątkowego, że regularnie pojawiają się tam nowe teksty: http://stapp.space/.

Obecnie współtworzy nowy fintech – FinAi, w którym pracuje nad zamianą rzeczy skomplikowanych na proste. A to czasem bywa trudne.

Tytuł:
Making Dotnetomaniak great again, czyli jak prawicy spowodowali "dobrą" zmianę

25 maja weszło RODO i na stronie dotnetomaniaka zamiast tradycyjnej porcji wiadomości pojawiła się strona o zamknięciu serwisu. Do tego ogłoszenie na Facebook Pawła, że z chęcią odda serwis. Podobno byłem pierwszy, który się zgłosił. Nie byłem na pewno jedyny, ale dopchnąłem kolanem i serwis znów żyje. Przy okazji sporo się zmieniło. Na przykład pierwsze uruchomienie ubiło Azure SQL. HTTPS okazał się łatwy ale ataki DDOS już nie. A to tylko 2 pierwsze z brzegu historie.

Jeżeli chcesz posłuchać:
- o metamorfozie dużego serwisu,
- o open-source i jak z nim jest naprawdę,
- o porządnym deployment,
- o tym co by przydało się zmienić,
- o tym jak "starą" aplikację uruchomić w "nowej" chmurze,
- jak dowiedzieć się gdzie boli czyli kosztuje krocie
to zapraszam i mam nadzieję że wyniesiesz z niej naukę dla siebie.

Drugim prelegentem będzie : Frans Lytzen.

Prezentacja będzie w języku angielskim.

Securing Web Apps in Azure

So you have deployed your web app to Azure. Now, how do you make it more secure and compliant?

In this fast-paced talk we will run through an overview of some of the Azure technologies that you can use to better protect your web applications in Azure - all depending on your required security level, of course. The talk will set out a framework for you to consider which protections you want to put in place and provide you with the awareness of the tools at your disposal.

Prevent
Stop attackers, inside and outside, from getting access in the first place by using Web Application Firewall, VNets, encrypting or masking data and removing credentials from code and config.

Detect
Know when someone is trying to get in by using Log Analytics, Alerts and SQL Azure Threat Detection

Mitigate
Stop ongoing attacks and limit the impact of attacks by blocking their access, partitioning your application, ensuring attackers can’t get at further credentials and limit what data they can get access to.


2019-06-27 18:30 rg-dev #30 Limit miejsc: 5/999

Link do spotkania

Więcej szczegółów wkrótce...


WG-NET (Warszawa)

Lista nadchodzących spotkań


2019-05-23 18:00 126. Spotkanie WG.NET Limit miejsc: 71/999

Link do spotkania

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 23.05 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

PREZENTACJA 1
----------------------
Prelegent: Bartosz Sypytkowski
"Make our own Virtual Machine"

Opis: W ramach tej prezentacji opowiemy sobie, czym są wirtualne maszyny, jak są zbudowane oraz jak możemy je sklasyfikować. Na dokładkę spróbujemy skonstruować własny bytecode oraz prostą maszynę wirtualną a na koniec napisać program który będziemy w stanie na niej wykonać.

Bio: Bartek jest wielokrotnym bywalcem WG .NET, miłośnikiem programowania funkcyjnego i rozproszonego.

PREZENTACJA 2
----------------------
Prelegent: Kamil Grzybek
"Czysty model domenowy: Domain-Driven Design taktycznie i praktycznie"

Opis: Podejście Domain-Driven Design służące do radzenia sobie ze skomplikowanymi wymaganiami i regułami biznesowymi zaproponowane przez Erica Evans'a w 2004 roku przechodzi renesans. Powodem tego jest rozwój technologiczny w postaci nowoczesnych platform i bibliotek, popularyzacja architektury wielousługowej i stylów architektonicznych takich jak CQRS ale przede wszystkim - co raz większe wyzwania stawiane przed oprogramowaniem.

Architekci i programiści co raz częściej sięgają po wzorce strategiczne i taktyczne DDD z nadzieją, że pomoże im to poradzić sobie ze złożonością ich systemów. Niestety, nawet przy dobrze dobranej strategii nasze podejście może skończyć się niepowodzeniem gdy nieumiejętnie implementujemy model domenowy.

Na prezentacji omówimy na przykładach jak przy użyciu taktyk DDD zaimplementować "czysty" model domenowy, który jest adaptacyjny do potrzeb biznesowych i zarazem jest w stanie udźwignąć wysoką złożoność. Taka implementacja nie jest łatwa, ale na szczęście mamy do dyspozycji arsenał praktyk, zasad i paradygmatów programowania obiektowego, które posłużą nam do osiągnięcia tego celu.

Omówimy m. in. takie pojęcia jak GRASP, SOLID, fundamenty OOD jak enkapsulacja, hermetyzacja czy polimorfizm - wszystko w kontekście modelu domenowego. Zapoznamy się z takimi pojęciami jak Zasada Minimalnej Wiedzy, Kompozycja ponad Dziedziczenie, low coupling i high cohesion. Rozpatrzymy zasady dotyczące Agregatów - ich granicy, persystencji, walidacji. Pozbędziemy się "obsesji prymitywnych typów", która nijak się ma do języka biznesu. Otoczymy nasz model domenowy odpowiednią architekturą, która nie tylko nie będzie przeszkadzać w jego rozwoju, ale będzie ten
rozwój wspierać. To wszystko nie mogło by się odbyć bez testów jednostkowych, których użycie jest koniecznością przy systemach, które mają być gotowe na zmianę. Wszystko w ramach DDD zgodnie z zasadami czystego kodu jak na "rzemieślników oprogramowania" przystało. Challenge accepted!

Bio: Architekt, Team Leader oraz programista związany z technologią .NET od ponad 11 lat. Absolwent Politechniki Warszawskiej i kierunku Informatyka o specjalizacji Inżynieria
Oprogramowania. Zwolennik podejścia Software Craftsmanship, Agile, automatyzacji, Czystego Kodu oraz pragmatycznego rozwiązywania problemów zgodnie z ich klasą. Pasjonat tematów związanych zarchitekturą oprogramowania i projektowaniem systemów. Entuzjasta i praktyk Domain-Driven Design. Przemyślenia dotyczące wytwarzania oprogramowania opisuje na swoim blogu http://www.kamilgrzybek.com i Twitterze: @kamgrzybek.

Związany z firmą ITSG Global, gdzie jako architekt, programista i konsultant odpowiedzialny jest za wytwarzanie oprogramowania dla firm z branży finansowej, medycznej i Big Data.

Prywatnie - mąż, tata ukochanej córeczki, opiekun niesfornego psa, biegacz - amator i pasjonat samodoskonalenia żyjący zgodnie z Sokratesową dewizą - "wiem, że nic wiem".


Warsaw Official .NET User Group (Warszawa)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

WrocNET (Wrocław)

Lista nadchodzących spotkań


2019-05-21 18:30 118. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET Limit miejsc: 90/999

Link do spotkania

Zapraszamy na 118. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET.
Spotkanie organizowane jest w ramach GeekWeekWro!

Plan spotkania:
18:30 - Początek
18:40 - Joanna Lamch - "WebAssembly & .NET"
19:30 - Przerwa / networking
20:00 - Ireneusz Patalas - "VSCode extensions API"
20:50 - Zakończenie / networking

Joanna Lamch - "Web assembly"
------------------------------------------------------------------------------------
WebAssembly będą następną dużą rzeczą w świecie IT. Już teraz nie tylko jest o nich głośno ale zaczynają zmieniać oblicze aplikacji webowych. Aplikacje webowe to przecież JavaScript co to ma z .NETem i C# wspólnego? Microsoft eksperymentuje z razorem w przeglądarce czyli Blazor'em. Jednak nie tylko Blazor możliwy jest do uruchomienia jako WebAssembly, mamy też Ooui oraz Uno, a wszystko to oparte na Mono. Czyli .NET w przeglądarce i WebAssembly w pigułce.

Bio: Koderka pełną piersią, fangir Microsoftu z iPadem w ręku, kociara. W branży IT od wielu lat w obrębie Microsoft Technology Stack. Koder C# z doświadczeniem w wielu technologiach na różne platformy docelowe. Obecnie developer w projektach mobilnych w firmie Sienn. Zwolenniczka Defensive Coding, SOLID, uczenia poprzez mentoring i ułatwiania życia programisty z wykorzystaniem dobrodziejstw współczesnego DevOps'u. Współorganizatorka Śląskiej Grupy Microsoft. Wanna be speaker.

Ireneusz Patalas - "VSCode extensions API"
------------------------------------------------------------------------------------
Pisanie rozszerzeń do VSCode to fajna zabawa. Chciałbym się z Wami trochę tym podzielić i pokazać jakie to jest łatwe. Opowiem o całym procesie od stworzenia projektu aż do publikacji wtyczki. Mam nadzieję, że uda mi się Was zainspirować do tego, żeby spróbować samemu. Nawet jeden wieczór wystarczy, żeby stworzyć coś co ma wartość

Bio: Na co dzień pracuję w .NET, ale nie jestem zamknięty na stack Microsoftu. Fascynuje mnie node.js i w domowym zaciszu nierzadko preferuje go ponad .NET z różnych względów. Mam również słabość do narzędzi i uwielbiam wykorzystywać je do maximum, nie lubię marnować czasu na rzeczy, które można zrobić prościej/szybciej.
------------------------------------------------------------------------------------
Sponsorem spotkania jest PGS. Standardowo podczas spotkania, networking, napoje i dobre towarzystwo.


DEV-ZG (Zielona Góra)

Lista nadchodzących spotkań


2019-05-23 19:00 Majowe dev #piwo Limit miejsc: 9/999

Link do spotkania

█ Zapraszamy na #32 spotkanie DEV@ZG i luźne rozmowy o wszystkim co jest związane z naszą karierą!

Jeśli ktoś chciałbym przedstawić jakieś temat, to prosimy o info - możemy urozmaicić nim nasze luźne rozmowy przy piwie.


2019-06-06 07:00 Zaproszenie na Warsztaty przed konferencją GreenfieldConf.pl Limit miejsc: 2/999

Link do spotkania

Cześć!

W imieniu organizatorów konferencji GreenfieldConf.pl serdecznie zapraszamy na super warsztaty, które odbędą się 6 i 7 czerwca, czyli na jeden i dwa dni przed konferencją 🔥.

Warsztaty będą prowadzone przez osoby, które są dobrze znane w środowisku IT. Liczba miejsc ograniczona, więc warto się pośpieszyć!

Będą to:
👉 Liderem być! - Anita Przybył
👉 Grafy są wszędzie, czyli piszemy zapytania w Cypher - Jarek Pałka
👉 EventStorming Workshop - Mariusz Gil
👉 Metody UX w biznesie i procesach software development - Wojtek Kutyła

Więcej info znajdziecie na http://greenfieldconf.pl/workshops.html


Last Updated : 5/21/2019 8:00:22 PM