Białostocka Grupa .NET (Białystok)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Trójmiejska Zawodowa Grupa .NET (Gdańsk)

Lista nadchodzących spotkań


2018-04-12 18:00 #121 Spotkanie TG-NET Limit miejsc: 31/999

Link do spotkania

Temat 1: 18:00 : Marcin Dudzic - Azure Functions: Jak technologia Azure Functions implementuje idee Serveless. W skrócie, jak to ogarnąć i co dobrego można z niej wynieść.

Temat 2: 19:00 : Adam Sitnik

------------- 

Temat 1: Marcin Dudzic - "Azure Functions: Jak technologia Azure Functions implementuje idee Serveless. W skrócie, jak to ogarnąć i co dobrego można z niej wynieść."

Rozwiązań w Chmurach jest coraz więcej. Mamy IaaS, PaaS, SaaS. Gdzieś tam też w tym tłoku pojawiła się ideaa Serveless.
Na przykładzie rozwiązania Azure, a więc "Azure Functions", postaram się przedstawić tą technologię z punktu widzenia programisty. Zobaczymy jak to pisać, wdrażać, testować, monitorować itd.

BIO: Programista .NET (7+), tech lead w firmie yameo. Odpowiedzialny za jakość dostarczanych rozwiązań a więc i głodny wiedzy, którą chętnie się podzieli :). 

-------------

Temat 2: Adam Sitnik


Śląska Grupa Microsoft (Katowice)

Lista nadchodzących spotkań


2018-03-27 17:00 XI Spotkanie Śląskiej Grupy Microsoft Limit miejsc: 6/999

Link do spotkania

Cześć! Udało nam się zaprosić wyjątkowego gościa: Szymona Pobiegę!
https://pl.linkedin.com/in/szymonpobiega/pl

O Szymonie:

Szymon zajmuje się profesjonalnie inżynierią oprogramowania od 13 lat. W tym czasie miał okazję widzieć wiele trendów, które jak fale przechodziły przez światek IT burząc wszystko na swej drodze. Za każdym razem jednak nic się nie zmieniało. Prawdopodobnie dlatego Szymon poświęcił kilka ostatnich lat na próbę zrozumienia istoty problemów, z którymi borykają się programiści na co dzień. Praca w Particular
Software pozwala mu realizować swoją pasję, którą jest pokazywanie programistom na całym świecie lepszych sposobów budowania aplikacji.

O czym powie?

Abstrakt:

You shall say this only once

And you shall do it only once. Exactly once. That's a very common assumption for most of business software. One trigger equals one outcome. As it turns out, it is easier said than done.
One way to solve the problem is to prevent messages from getting duplicated in the first place. This requires transactions spanning data stores and messaging systems which is neither fast nor widely available.
Another way is taking advantage of natural idempotency of some operations, e.g. adding an item to a set. But let's face it, most business code is more complex than that.
As a third option, I'll show you the *Outbox* pattern which makes distributed transaction look like a rusty old timer. Join me in this talk and make sure you'll never refund a customer twice, again.


KGD-NET (Kraków)

Lista nadchodzących spotkań


2018-03-28 18:30 Zapraszamy na 111. spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET. Limit miejsc: 92/999

Link do spotkania

Zapraszamy na 111. spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

Przygotowaliśmy takie dwie prelekcje:
1) Marek Stój - Jak nie zasiedzieć się na śmierć
2) Paweł Bańka - Akka.NET - doświadczenia z projektu

14 kwietnia w Łodzi odbędzie się konferencja GET .NET, na którą rozdamy jedną wejściówkę. Więcej info na stronie https://konferencjaget.net/pl/lodz

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
Jak nie zasiedzieć się na śmierć

Zakładam, że dobre samopoczucie jest dla Ciebie ważne. Czy zatem robisz coś, aby zadbać o swoje zdrowie? Może regularnie chodzisz na siłownię, biegasz albo trenujesz na orbitreku? Nawet jeśli odpowiedź jest twierdząca, to muszę Cię zmartwić - to nie wystarczy, ponieważ i tak większość czasu w ciągu dnia spędzasz siedząc na tyłku, co, jak się okazuje, jest wyjątkowo niezdrowe.

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad ukazało się wiele opracowań naukowych, które wskazują siedzący tryb życia jako źrodło wielu problemów zdrowotnych. Co gorsza, nawet regularna aktywność fizyczna "po godzinach" nie jest w stanie zniwelować spustoszenia, jakie czyni w naszych organizmach wielogodzinne siedzenie.

Czy jest zatem jakiś sposób, żeby temu przeciwdziałać? Okazuje się, że tak i rozwiązanie jest całkiem proste, ale jednocześnie nie tak łatwo wprowadzić je w życie. Czynniki kulturowe, postęp technologiczny, ale także psychospołeczne bariery oraz leniwa, ludzka natura sprawiły, że siedzimy praktycznie przez całe swoje życie.

Podczas tej prelekcji pokażę Ci, jak zrobić pierwszy krok na drodze do powstania z kanap, krzeseł i stołków. Cała reszta zależy od Ciebie. Wierzę jednak, że jednocząc branżę IT wokół pewnej idei, którą przedstawię, damy radę powstać i zawalczyć o swoje zdrowie.

Marek Stój ( http://www.marekstoj.com/ )

Marek jest doświadczonym (przez życie ;)) programistą. W swojej ponad 10-letniej karierze zetknął się z takimi technologiami jak .NET, C#, Android, Java, Big Data czy Scala. Marek to po prostu komputerowy geek, zafascynowany w szczególności coraz większym wpływem informatyki teoretycznej na branżę IT.

Dzisiaj jednak to nie jego kariera zawodowa jest najważniejsza. Marek uświadomił sobie bowiem ostatnio, że pasja, która często przeradza się w obsesję, potrafi przysłonić pewną prawdę - że życie nie kończy się na kodowaniu. I w jego opinii ta idea warta jest promowania w świecie IT.

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
Akka.NET - doświadczenia z projektu

Kilka miesięcy temu wdrożyliśmy na produkcji backendowy system zbudowany w oparciu o framework Akka.NET. W prezentacji wytłumaczę czym są systemy aktorskie (których przykładem jest właśnie Akka) i omówię use casy, w których ten rodzaj architektury może się przydać. Opowiem również o naszych doświadczeniach z budowy i wdrażania systemu oraz przedstawię kilka porad, dzięki którym unikniecie problemów na które natrafiliśmy.

Paweł Bańka

Paweł jest programistą zatrudnionym w Making Waves. W ciągu kilku lat swojej kariery miał okazję pracować nad wieloma aplikacjami - zarówno desktopowymi, webowymi, mobilnymi, jak również firmwareami dla urządzeń wbudowanych. Ostatnio Paweł zainteresował się językami funkcyjnymi i aktualnie pracuje nad rozproszonymi systemami backendowymi (pisanymi w F# i C#).


Łódzka grupa .NET (Łódź)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

rg-dev (Rzeszów)

Lista nadchodzących spotkań


2018-03-22 18:30 rg-dev #17 - Haskell i Actor Model Limit miejsc: 59/999

Link do spotkania

Zapraszamy na rg-dev #17!!!

!!! Uwaga tym razem w Restauracji Bohema!!!

Tematy bardzo zacne, a prelegenci - sami swoi :).

Paweł Sączawa - Jaki jest najlepszy język i dlaczego to Haskell?
============================================================

Chciałbym opowiedzieć o języku pełnym wad, związanym z dosyć specyficzną społecznością oraz silnie bazowanym na abstrakcyjnej matematyce. Do tego wyjaśnię dlaczego jest to najlepszy język programowania.

Przedstawię krótką historię i motywację stojącą za Haskellem oraz podstawy składni. Potem trochę przyśpieszymy i dowiemy się dlaczego "type classy" są świetnym narzędziem i jak możemy je wykorzystać do pisania bardziej modularnego oprogramowania.

Chętni dowiedzą się co z tym językiem jest nie tak.

Paweł Sączawa

Paweł od prawie dwóch lat pasjonuje się mocno typowanymi i ściśle funkcyjnymi językami. Za dnia pracuje w Scalac i programuje w Scali.

-----------------------------------------------------------------------------------

Przemysław Stręk | Jan Kowalski | Maciej Kołodziej - Jak aktorzy bawią się zdjęciami. Case Study systemu opartego o architekturę Aktor-Model.
==========================================================

Przemek, Janek i Maciek zbudowali system do przetwarzania obrazów w oparciu o Akka.NET. Zobacz z jakimi problemami się spotkali i jak je rozwiązali.

Przemysław Stręk

Senior .NET Developer, Team Leader z wieloletnim doświadczeniem. Zakręcony na punkcie wydajności i mikrooptymalizacji aplikacji. Po godzinach zapalony kinomaniak, czekoholik.

Maciej Kołodziej

Pasjonat programowania i nowych technologii, od niedawna inżynier na politechnice rzeszowskiej. Specjalizuje się w platformie .NET i języku C#, ale C++, czy Python nie są mu obce. Miłośnik dobrego piwa.

Jan Kowalski

.NET Developer / PGS Software

-----------------------------------------------------------------------------------

Podczas spotkania będzie można zdobyć różne nagrody - m.in. licencję na produkt firmy JetBrains, Azure Passy (MS), koszulki.

Napoje i przekąski będą dostępne dzięki naszym sponsorom: firmom PGS Software (https://www.pgs-soft.com/), Ideo (http://www.ideo.pl/) i PrimeBit Studio (http://primebitstudio.com/) za co im bardzo dziękujemy!

-----------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!


2018-05-25 18:30 rg-dev #19 - before Rzemiosło.IT Limit miejsc: 1/999

Link do spotkania

Spotkanie specjalne poprzedzające konferencję Rzemiosło.IT (http://rzemioslo.it/)


2018-06-28 18:30 rg-dev #20 - Zakończenie sezonu Limit miejsc: 1/999

Link do spotkania

Ostanie luźniejsze spotkanie na zakończenie sezonu 2017/2018 :)


WG-NET (Warszawa)

Lista nadchodzących spotkań


2018-03-22 18:00 115. Spotkanie WG.NET Limit miejsc: 61/999

Link do spotkania

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 22.03 o godzinie 18.00 (UWAGA! JESTEŚMY W NOWEJ LOKALIZACJI!) w sali 4420 Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Banacha 2 (3 piętro tuż obok głównej klatki schodowej). Mamy w planach dwie prezentacje (w tym jedną zaległą) oraz snack, poniżej szczegóły:

1. Mariusz Krzanowski - Aborted == Committed ??? (snack, ok. 30 min.)
Opis:
Przy komunikacji z bazą danych zakładamy, że dokładnie rozumiemy jak ona przebiega. Wydaje nam się, że bardzo dokładnie rozumiemy zachowanie transakcji bazodanowej. Uważamy tak w szczególności, jeśli od wielu lat tworzymy aplikacje i działają tak, jak zakładaliśmy. Sądzimy, że ACID gwarantuje nam spójność wykonywanego zbioru poleceń - jest to prawda z małym ale. Zadaniem tego snacka jest uczulenie na jeden przypadek, którego prawdopodobieństwo wydaje się znikome ale nie zerowe. Pomimo, że zasady ACID są nienaruszone, to mogą powstać dziwne błędy doprowadzające do niespójności stanu naszego systemu. Błędy te mogą wynikać z naszego błędnego rozumowania jeżeli chodzi o ACID.

2. Michał Paduch - Certyfikaty w WCF i WebApi
Niedawno w pracy miałem ciekawe zadanie, które polegało na zabezpieczeniu serwisów WebApi i WCF certyfikatami. Uznałem, że warto podzielić się wiedzą, którą zdobyłem oraz dzięki temu też ją utrwalić. Zapraszam na swoją prezentację, podczas której opowiem trochę o certyfikatach i praktycznym ich zastosowaniu.

Agenda:
1. Opis napotkanego problemu,
2. Krótki wstęp do certyfikatów,
2.1. Klucz prywatny i publiczny,
2.2. Zaufana trzecia strona,
2.3 Certyfikaty w Windows
3. Zabezpieczenie WCF,
4. Zabezpieczenie WebApi,
5. Pytania

3. Sebastian Gębski - Code Foresting: ewolucyjne i pragmatyczne kształtowanie architektury systemu opartego na .NET (case study)

Agenda / Opis:

Wszyscy inżynierowie uwielbiają moment kładzenia fundamentów pod nowy system / aplikację - wybór ekscytujących technologii, brak długu technicznego ;D, wzniosłe idee i chwalebne postanowienia ("tak, tym razem zrobimy to zgodnie z ...") ... Ale prawdziwa sztuka polega nie na tym aby ciągle zaczynać od zera ("tak, tym razem ..."), tylko umieć wyprowadzić na prostą platformę, która już istnieje, ale np. zmaga się z pewnymi trudnościami. Prawdziwego architekta rozpoznaje się nie po tym jak dokładnie cytuje Uncle Boba, ani po tym jak piękne wizje potrafi rozrysować w UMLu, ale po tym jak efektywnie jest w stanie poprowadzić wszystkich pozostałych inżynierów, by tę wizję realizowali. Zakładając, że sama wizja "ma ręce i nogi", istnieje wiele przeszkód o które można się potknąć, np.:

* brownfield ma swoją "bezwładność"
* nie zawsze mamy wpływ na to z kim pracujemy - np. wiele organizacji rośnie w tempie szybszym niż proces budowy "zdrowego" zespołu
* im większy zespół tym trudniej o spójność wizji, jednomyślność poglądów
* w rozproszonym środowisku pojawiają się wyzwania związane z synchronizacją i komunikacją

Celem prezentacji jest przedstawienie mojego podejścia (które nazywam "Code Foresting") do utrzymywania i rozwoju architektury w "sub-optymalnych" (czyli realistycznych ;>) warunkach.
Będzie trochę teorii (dlaczego to takie trudne, jakie są "grzechy główne", co to jest efekt Rashomona, na czym polega Living Documentation, itp.), ale też sporo o tym jak ją przekuwać teorię w praktykę za pomocą konkretnych narzędzi, np. NDependa, Roslyn, DocFx, Cake, Argu, TypeProviders, PowerShella.

Przykłady praktyczne będą oparte o doświadczenia z projektu realizowanego przez ostatnie 11 miesięcy - nie będzie to historia pełna samych wzlotów, ale każdy upadek niesie ze sobą wartościową lekcję, o której warto (IMHO) posłuchać :)

W czasie spotkania zostanie rozlosowana wejściówka na GET.NET.

Wstęp wolny, zapraszamy!


Warsaw Official .NET User Group (Warszawa)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

WrocNET (Wrocław)

Lista nadchodzących spotkań


2018-03-20 18:30 107. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET Limit miejsc: 89/999

Link do spotkania

Zapraszamy na 107. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET. Tematy tym razem to:

Budowanie niezawodnych aplikacji z wykorzystaniem .NET Core i Docker - Przemysław Pogorzelec
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zarządzanie projektami i zależnościami między nimi może być problematyczne. Jeśli dodamy do tego presję czasu, deadliny to staje się to jeszcze bardziej złożone. Na prezentacji dowiesz się, jak nowe technologie tj. .NET Core w połączeniu z Dockerem oraz chmurą Azure pozwalają ten problem zminimalizować.

Przemek jest .Net Developerem w PGS Software. Interesuje się nowymi technologiami, a po godzinach rozwija się jako DevOps. Na co dzień pracuje z technologiami .Net, Docker czy Azure.

Lokalizowalne aplikacje w .NET Core - Łukasz Obromski
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jedną z głównych zalet platformy .NET Core jest jej modularność. Dzięki temu programista ma większą kontrolę nad wykorzystywanymi bibliotekami. Nie musi dokonywać wyborów wszystko albo nic jak było to w przypadku ASP .NET. Zmiany w .NET Core objęły również obszar tworzenia aplikacji wspierających wiele języków. Programista może wykorzystać wbudowane mechanizmy m.in.: middleware służące do wykrywania pożądanego języka, IStringLocalizer służący dostarczania przetłumaczonych napisów. W tej prezentacji pokażę jak tworzyć lokalizowalne aplikacje korzystając z wbudowanych mechanizmów platformy .NET Core oraz w jaki sposób można zmienić standardowe zachowanie.

Ambitny programista, projektant, architekt z pasją i ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym. Od 2015 roku pracuje jako freelancer. Obecnie związany z Omada A/S, gdzie rozwija system z obszaru Identity Governance and Administration. Swoje doświadczenie zdobywał w firmach takich jak: Capgemini, Credit Suisse, czy Microsoft. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji full stack na platformie .NET, legacy code, accessibility i testowaniem oprogramowania. Dzieli się swoją pasją i doświadczeniem jako promotor idei Make SENSE in IT (www.make-sense.it).

Standardowo po i w trakcie spotkania zapraszamy na piwo (tylko dla pełnoletnich!) sponsorowane przez PGS Software.


2018-04-16 18:30 108. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET Limit miejsc: 2/999

Link do spotkania

Zapraszamy na 108. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET.

Zachęcamy do zgłaszania się z tematami prezentacji lub lightning talków - nie trzeba mieć 100% wypieszczonej prezentacji i być uper-prelegentem by u nas wystapić :)

Standardowo po i w trakcie spotkania zapraszamy na piwo (tylko dla pełnoletnich!) sponsorowane przez PGS Software.


DEV-ZG (Zielona Góra)

Lista nadchodzących spotkań


2018-03-22 19:00 "CQRS w 4 krokach" oraz "Skąd się biorą boty" Limit miejsc: 28/999

Link do spotkania

█ Serdecznie zapraszamy na #22 spotkanie DEV@ZG. Tym razem nie jest sponsorowane i dlatego prosimy o zakup przysłowiowego piwa w zamian za użyczenie nam lokalu przez Haust. Jednocześnie jeśli ktoś jest zainteresowany sponsoringiem to zapraszamy do kontaktu.

█ Temat 1: CQRS w 4 krokach:

CQRS (Command Query Responsibility Segregation) to szeroko opisywany wzorzec programistyczny, który jest już z nami od ok. 2009 roku. Jest on dość prosty do wdrożenia przy starcie projektu. W przypadku systemów legacy spora ilość osób myśli, że już nie da się nic zrobić i trzeba rozwijać system w dotychczasowy sposób.

W mojej prezentacji pokażę w jaki sposób można swoją istniejącą aplikację wzbogacić o wzorzec CQRS - iteracyjnie krok po kroku. Przedstawię zestaw bulding blocków możliwych do zastosowania w każdym etapie tworzenia systemu. Pozwoli to na wykorzystywanie zalet CQRS w tych miejscach, które tego wymagają, bez konieczności reorganizacji całej aplikacji.

Radek Maziarka

Na co dzień team leader i programista w Objectivity. Dodatkowo:
- prowadzę wewnętrzne prezentacje i szkolenia w firmie
- w ramach firmy RadSoft prowadzę konsultacje IT
- organizuję webinarium programistyczne WROC# Online - https://goo.gl/vfKmjc
- prowadzę bloga http://radblog.pl
- wspomagam technologicznie Stowarzyszenie Libertariańskie

Te wszystkie aspekty sprawiają że patrzę szeroko na rozwój oprogramowania - nie zamykam się na jedną technologię, a staram się na podstawie dostępnych narzędzi dostarczać jak największą wartość moim klientom. Jestem dużym zwolennikiem szerzenia wiedzy i chcę się nią dzielić z innymi.

█ Temat 2: Skąd się biorą boty

O botach słyszy się od dawna, ale dopiero od jakiegoś czasu można je spotkać niemal na każdym kroku. Dlaczego tak się dzieje? Co takie boty potrafią, jak daleko sięga ich inteligencja? Jak stworzyć własnego i czy warto je tworzyć, czy to tylko chwilowa moda. W swojej prezentacji postaram się odpowiedzieć na większość z tych pytań, a także przedstawić na przykładach technologię Microsoft Bot Framework, która pozwala tworzyć boty na platformie .NET.

Jacek Kolonko

Jacek Kolonko, developer w firmie Objectivity. Zaczął swoją praktykę zawodową w czasie, gdy powstawał .NET Framework. Lubi dzielić się też wiedzą, za co był już odznaczony przez Microsoft tytułem MVP. W ostatnim okresie jego pasja to głównie boty, choć w pracy również nie stroni od innych aktualnych tematów takich jak urządzenia mobilne, AI, AR czy IoT.


Last Updated : 3/18/2018 9:00:21 AM