Białostocka Grupa .NET (Białystok)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Trójmiejska Zawodowa Grupa .NET (Gdańsk)

Lista nadchodzących spotkań


2017-10-12 18:00 #115 Spotkanie TG-NET Limit miejsc: 4/999

Link do spotkania

Temat 1: 18:00 : Tomasz Heimowski - "Wprowadzenie do Paket" 

Temat 2: 19:00 : Adam Pluciński i Krzysztof Balcerowski -  "Przykładowa integracja aplikacji .Net Core z Microsoft Dynamics CRM"

------------- 

Temat 1: Tomasz Heimowski - "Wprowadzenie do Paket" 

Paket to open-source'owy menadżer kontroli pakietów.

Jest alternatywą dla dobrze znanego, domyślnego klienta paczek NuGet.

Podczas prezentacji odpowiemy sobie na pytanie, po co komu to nowe narzędzie.

Omówimy najważniejsze założenia, funkcjonalności oraz zalety Paket'a.

Zobaczymy również jak wygląda Paket do kuchni - czyli jak z łatwością możemy się udzielić w tym projekcie OSS.

BIO:Tomasz Heimowski - Pasjonat programowania funkcyjnego oraz języka F#. Jako programista w IHS Markit rozwiązuje problemy z wielu różnych obszarów. W wolnym czasie, poza udzielaniem się w projektach OSS oraz nauki nowinek technicznych, ceni sobie uprawianie sportu.

-------------

Temat 2: Adam Pluciński i Krzysztof Balcerowski -  "Przykładowa integracja aplikacji .Net Core z Microsoft Dynamics CRM"

BIO: Krzysztof Balcerowski - Obecnie IT Developer w Nordea Capital Markets IT. Interesuję się rozwijaniem aplikacji webowych opartych o najnowsze frameworki frontendowe oraz o technologię .NET.

W wolnym czasie rozwijam swoją wiedzę o wewnętrzne mechanizmy CLR oraz uczenie maszynowe.

BIO: Adam Pluciński - Obecnie Senior IT Developer w Nordea Capital Markets IT. Pasjonat technologii .NET od (prawie) samego początku oraz technologii frontendowych (głównie Typescript i Angular).

Prywatnie mąż i ojciec. W wolnym czasie programuje i gra w WoW’a.


Śląska Grupa Microsoft (Katowice)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

KGD-NET (Kraków)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Łódzka grupa .NET (Łódź)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

rg-dev (Rzeszów)

Lista nadchodzących spotkań


2017-09-28 18:30 rg-dev #11 Limit miejsc: 64/999

Link do spotkania

Zapraszamy na rg-dev #11!!!

Zaczynamy nowy sezon z przytupem, bo od tematu chmury, który się jeszcze u nas do tej pory nie pojawił, a jest mocno na czasie. 

Ponadto dla nas "sky is not a limit" :), co udawadniamy drugą, "kosmiczną" prezentacją o wyzwaniach związanych z budową łazika marsjańskiego


1. Michał Szafrański - Chmura dla startupów

Każdy chciałby zarobić swój pierwszy milion dolarów? Na pewno Ty również chcesz.
Czy wiesz, że teraz jest to proste? Nie martw się o pieniądze na start, nie martw się technologią.
Na start dostaniesz 300$ które wystarczą Ci na zbadanie twojego super pomysłu. Tylko tyle i aż tyle.
Przyjdź na prezentację „Chmura dla startupów” a wyjdziesz z niej bogatszy o wiedzę o technologii jaka Ci będzie potrzebna na drodze do pierwszego miliona dolarów

Michał Szafrański


Entuzjasta produktów firmy Apple, zafascynowany możliwościami automatyzacji macOS-a, zwiększania produktywności z wykorzystaniem Maca. Obecnie Software Engineer w Accenture, Architekt Chmury GCP, entuzjasta nowych możliwości wytwarzania oprogramowania. 

2. Legendary Rover Team - Łazik marsjański - od szkiców do zwycięstwa

Łaziki marsjańskie - to coś o czym ostatnio bardzo często mówi się w mediach na całym świecie. To one docierają tam, gdzie jeszcze nie dotarł żaden człowiek.
Czy zastanawiałeś się kiedyś jak projektuje się takie pojazdy? Do czego można je wykorzystać obecnie i w przyszłości? Jak są zbudowane? Jakie problemy można napotkać podczas ich budowy?
Na te pytania oraz wiele innych odpowie nam Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej. Prezentacje poprowadzą Radosław Gancarz, Maciej Kołodziej, Jan Kowalski, którzy zajmowali się całą częścią programistyczną w projekcie.

Legendary Rover Team

Legendary Rover Team ma na swoim koncie zwycięstwa w najbardziej prestiżowych zawodach Łazików Marsjańskich na pustyni w Utah w Stanach Zjednoczonych - URC. Od kilku lat, jako jedna z Polskich drużyn udowadniają, że Polacy są najlepszymi na świecie konstruktorami pojazdów Marsjańskich. W 2013 roku zajęli 9 miejsce w zawodach URC, w 2014 roku było to już 3 miejsce, w 2015 roku zostali zwycięzcami tych zawodów a w 2016 obronili swój tytuł. 


Radosław Gancarz - obecnie .NET Developer w PGS Software, a jeszcze nie dawno student Automatyki i Robotyki oraz Informatyki. Początkowo jako konstruktor, w kolejnych latach jako programista uczestniczył w projekcie Legendary Rover Team od samego początku jego powstania.

Jan Kowalski - na co dzień student Politechniki Rzeszowskiej oraz .NET Developer w firmie PGS Software. Osoba lubiąca stawiać czoła trudnym problemom. Główne zainteresowania to .Net oraz wizja komputerowa.


Maciej Kołodziej - Programista z zawodu i zamiłowania, studiujący na Politechnice Rzeszowskiej, któremu czasem się za bardzo nudzi 😛

Podczas spotkania będzie można zdobyć różne nagrody - m.in. licencję na produkt firmy JetBrains, Azure Passy (MS), koszulki. 

Napoje i przekąski będą dostępne dzięki naszym sponsorom: firmom PGS SoftwareIdeo i PrimeBit Studio za co im bardzo dziękujemy! 


Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań! 


WG-NET (Warszawa)

Lista nadchodzących spotkań


2017-09-21 18:00 111. Spotkanie WG.NET - Unconference Limit miejsc: 76/80

Link do spotkania

Zapraszamy wszystkich na trzecią odsłonę Unconference WG.NET, która odbędzie się w czwartek, 21.09 o godzinie 18.00 w innym miejscu niż tradycyjne spotkania. Przeniesiemy się do dużej przestrzeni w Centrum Warszawy, zapewnionej nam przez firmę Demant Technology Centre. W planach, zamiast tradycyjnych prezentacji, mamy jedną pozycję w formacie "unconference".

Uwaga!!!

Ze względu na środki bezpieczeństwa w budynku gospodarza, potrzebne jest zbieranie danych osób przychodzących na konferencje. Prośba o uzupełnienie danych w Meetup. Prosimy też, o ile to możliwe, o pojawienie się bez dużych plecaków.

Co to jest unconference:

Unconference jest lekką formą konferencji. Podczas spotkania słuchacze uczestniczą w niej w znacznie większym stopniu, prowadząc dyskusje w małych grupach. Ważnym elementem tego formatu spotkania jest możliwość zgłoszenia własnych tematów przez słuchaczy a następnie poprowadzenia dyskusji/prezentacji z danego tematu. Aby ograniczyć 'prezentacyjność' i zwiększyć zaangażowanie uczestników, grupy powinny skupiać się w kręgu, natomiast prowadzący dany temat (jeżeli zachodzi taka potrzeba) powinien używać jedynie flipboarda. Pojedyncze sesje są krótkie, ok 30-40 minut, a używanie slajdów, czy komputera jest zabronione.

Czy muszę się zgłaszać z tematem?

Nie musisz się zgłaszać z tematem. Jeżeli jednak masz coś ciekawego do powiedzenia, albo uważasz jakąś technologię za niedocenianą, to może być to świetnym tematem jednej z sesji.

Czy muszę się rejestrować na spotkanie?

Tak. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, przy bramkach do budynku będziemy sprawdzać czy się zapisałaś/-eś

Wstęp wolny, zapraszamy!

Kto będzie organizował spotkanie?

W moderacji wspierać nas będą:

- Tomasz Frydrychewicz
- Konrad Banaszek
- Sebastian Solnica


Warsaw Official .NET User Group (Warszawa)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

WrocNET (Wrocław)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

DEV-ZG (Zielona Góra)

Lista nadchodzących spotkań


2017-10-10 19:00 Szukamy pracy - projekty rekrutacyjne i historie uczestników Limit miejsc: 2/999

Link do spotkania

Witamy po przerwie i serdecznie zapraszamy na #16 spotkanie zielonogórskiej grupy DEV@ZG, sponsorowane przez ADB.


Zaczynamy tematem niezależnym technologicznie Szukamy pracy - projekty rekrutacyjne i historie uczestników


Arkadiusz Gabryś - jeden z naszych uczestników i organizator, który mówił już u nas dwa razy o PowerShell'u, wyjdzie poza konsolę i podzieli się z nami nowinkami ze świata rekrutacji od strony kandydata.

Średni czas pracy programisty w jednej firmie waha się od 2 do 3 lat. Nawet mając stałe zatrudnienie warto pozostać aktywnym na rynku pracy aby zweryfikować swoje umiejętności i zobaczyć co w trawie piszczy.

Niemalże wszystkie firmy stosują jakąś formę weryfikacji umiejętności pracownika, czy to poprzez wywiad, testy, czy zadania bezpośrednio na rozmowach kwalifikacyjnych. Jednak coraz więcej firm decyduje się na pełnowymiarowe projekty rekrutacyjne trwające kilka dni.

Poruszone zostaną takie kwestie jak:
 - jakiego typu są to projekty,
 - ile mamy na nie czasu,
 - czy jesteśmy w stanie je wykonać nie znając wymaganej technologii,
 - czy da się z nich zrezygnować,
 - na co jest zwracana uwaga przy weryfikacji projektów.

Pamiętajmy, że najprostszym sposobem otrzymania podwyżki jest zmiana pracy ;)

Lightning talks, czyli wasze historie!

Po pierwszym temacie zapraszamy uczestników na podzielenie się własnymi historiami związanymi z poszukiwaniem pracy.

Wszystko od dziwnych ogłoszeń, ofert, zadań i rozmów kwalifikacyjnych po nietypowe sytuacji związane z samym zdobyciem stanowiska są mile widziane i zachęcamy do podzielenia się nim w formie lighting talk :)


Last Updated : 9/20/2017 2:00:21 PM