Białostocka Grupa .NET (Białystok)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Trójmiejska Zawodowa Grupa .NET (Gdańsk)

Lista nadchodzących spotkań


2019-02-21 18:00 #127 Spotkanie TG-NET Limit miejsc: 67/999

Link do spotkania

Presentation 1: 18:00 : Wojciech Denejko (EPAM)- ML.NET in Action!

Presentation 2: 19:00 : Dominik Pawłocki (EPAM) - Testing services contracts with PACT on .NET Core

Presentation 3: Pizza

EPAM company sponsors a ticket for a .NET Developers Days (http://net.developerdays.pl/). The ticket will be drawn after second presentation (the voucher value - 799PLN)

-------------

Presentation 1: 18:00 : Wojciech Denejko (EPAM)- "ML.NET in Action!"

Description:
We’ve all probably heard some things about machine learning, but still this topic is generally perceived as one which require rocket science to understand how it actually works and how to solve a particular problem. In this talk we’ll go through some of the most popular machine learning challenges and implement working examples using Microsoft newest open-source Machine Learning framework – ML.NET.

Short BIO:
C# .NET Developer since 2016. Interested in functional programming using F#. In spare time I’m focusing on machine learning and deep learning.

-------------

Presentation 2: 19:00 : Dominik Pawłocki (EPAM) - "Testing services contracts with PACT on .NET Core"

Description:
Have you heard about microservices ? Or any other system consisted of parts connected via Http? In this presentation I will speak about PACT, which helps to maintain a microserviced system. PACT is a testing framework for many platforms/languages. It tests Http contracts both from request and response side in isolation from each other. I will support the theory with a .NET Core 2 examples and I hope after a presentation you would be able to use this in your projects. Developers, testers - all welcome !

Short BIO :
Software engineer focused on the .Net stack for like 10 years, for a few months at EPAM.
After being involved in many monoliths systems, observing how industry switches to less coupled approaches.
Beside observing, I do developer tasks - coding still 😊
In private family man, amateur carpenter, beer maker.


2019-03-14 18:00 #128 Spotkanie TG-NET Limit miejsc: 34/999

Link do spotkania

Presentation 1: 18:00 : Bartosz Sypytkowski - Temat do wyboru (https://www.meetup.com/TG-NET/polls/1274964/)

Presentation 2: 19:00 : Jakub Ciechowski - .Net core to potrafi?

-------------

Presentation 1: 18:00 : Bartosz Sypytkowski - "Temat do wyboru"

Wybierz proszę jeden z poniższych tematów: https://www.meetup.com/TG-NET/polls/1274964/

1. Serverless collaborative text editing
Opis: Podczas tej prezentacji opowiemy sobie o wyzwaniach i rozwiązaniach stojących za "collaborative text editing" - współbieżną edycją dokumentów, znaną chociażby z Google Docs czy Etherpad. Postaramy się też wyjaśnić alternatywną implementację wykorzystującą jedną z kilku różnych struktur danych znanych jako CRDT (Conflict-free Replicated Data Types), pozwalających nam zbudować rozwiązanie, które zasługuje na prawdziwe miano "serverless" - wszystko zbudowane w architekturze peer-to-peer na maszynach klientów.

2. The last mile between database and disk
Opis: W trakcie prezentacji wyjaśnimy, w jaki sposób bazy danych faktycznie zapisują i odczytują informacje z dysku. Czym w tej kwestii różni się OLTP od OLAP bądź Postgres od Cassandry? Jakie optymalizacje możemy wykorzystać i jakie kompromisy się z tym wiążą? Zobaczymy też, jakich bibliotek możemy użyć, żeby wykorzystać te mechanizmy w naszych aplikacjach.

3. Reactive Streams & Akka.Streams
Opis: W czasie tej prezentacji opowiem, czym jest standard Reactive.Streams oraz jak zręcznie radzi sobie z problemami API takich jak Rx.NET czy Async Enumerables. Następnie przejdziemy do Akka.Streams, jednej z implementacji tego standardu, gdzie na własne oczy przekonacie się, że deklaratywna składnia wcale nie musi oznaczać spadku wydajności oraz jak jedno API może celować w obsługę wielu - teoretycznie niepowiązanych ze sobą - dziedzin, takich jak eventsourcing i budowanie serwerów TCP.

-------------

Presentation 2: 19:00 : Jakub Ciechowski - ".Net core to potrafi"?

Nasz kochany .Net Framework powoli odchodzi w zapomnienie, a jego naturalnym następca jest inny twór ze stajni Microsoftu - .Net Core.

Wydaje się, że jest to odmiana na naszą korzyść, ale i tak przyjdzie nam zapłacić cenę za ten powiew świeżości, w dosyć skostniałym do niedawna świecie C#.
Pojęcia takie jak middleware pipeline, Kestrel czy hosted services wejdą na stałe do naszego słownika, ale tylko jeżeli zadamy sobie trud zapoznania się z nimi.

Żeby trochę złagodzić lądowanie w świecie Core'a postaram się przybliżyć Wam mechanizmy, o których wspomniałem, oraz parę innych, mam nadzieję równie ciekawych.


Śląska Grupa Microsoft (Katowice)

Lista nadchodzących spotkań


2019-02-26 17:30 ŚGMS#22: Organizatorzy na Dwulecie. Q#, WebAssemby & Toyota Limit miejsc: 26/999

Link do spotkania

#22 niezbyt równy, ale to już dwa lata 🍰🎉
Z tej okazji chcieliśmy przedstawić wam nasze, organizatorów prelekcje.

1️⃣ Dominik Przywara
✶Temat: Schrödinger's position - superposition!
✷Opis:
Temperatury niższe niż w kosmosie i ogromna moc obliczeniowa - komputery kwantowe. Błogosławieństwo? A może wręcz przeciwnie? Co jeśli już nic nigdy nie będzie bezpieczne, bo wszystko będziemy mogli rozszyfrować? I w ogóle jak to działa?
W trakcie tej sesji postaram się przybliżyć podstawowe pojęcia związane z komputerami kwantowymi, nadziejami jakie możemy z nimi wiązać, a także przykład aplikacji napisanej przy użyciu kwantowego języka programowania dostarczonego przez Microsoft - Q# :)
✸O mnie:
Zawodowo Senior Mobile Solutions Center Developer w Billennium tworzący rozwiązania przy pomocy technologii Microsoft - od Azure po Xamarin. Współzałożyciel Śląskiej Grupy Microsoft, członek Billennium Inspiration Team. Okazjonalnie prowadzący szkolenia z tematyki Azure i SOLID/TDD. Prywatnie: fan dobrych seriali, koder, gamer.

2️⃣ Tomasz Kot
✶Temat: Raporty A3 Toyoty
✷Opis:
Toyota od wielu lat kreuje dobre praktyki wytwarzania produktów. Chciałbym tym razem opowiedzieć Wam jak rozwiązywanie problemów metodą raportu A3 ułatwia życie i ze skompilowanych problemów eksponuje proste rozwiązania.
✸O mnie:
Kiedyś programista, teraz lider zespołu, kierownik biura, społecznik.
Od początku swojej przygody z IT organizuje spotkania mające na celu wymianę doświadczeń oraz networking w środowisku programistycznym. Założyciel Śląskiej Grupy Microsoft, prelegent i trener. Profesjonalnie Kierownik Oddziału Billennium Bytom – nowa rola, która coraz mniej pozwalają koncentrować się na technikaliach, a coraz bardziej popychają w kierunku umiejętności miękkich.
Obecnie zafascynowany Toyotą - wcale nie samochodami, lecz ich poglądem na prowadzenie firmy tworzącej produkty. Stąd zainteresowania to Lean, Agile oraz masa pochodnych.
Prywatnie motocyklista, gadżeciarz, siatkarz i gracz planszówek.

3️⃣ Joanna Lamch
✶Temat: WebAssembly and .NET
✷Opis:
WebAssembly będą następną dużą rzeczą w świecie IT. Już teraz nie tylko jest o nich głośno ale zaczynają zmieniać oblicze aplikacji webowych. Aplikacje webowe to przecież JavaScrip co to ma z .NETem i C# wspólnego? Microsoft eksperymentuje z razorem w przeglądarce czyli Blazor'em. Jednak nie tylko Blazor możliwy jest do uruchomienia jako WebAssembly, mamy też Ooui oraz Uno, a wszystko to oparte na Mono. Czyli .NET w przeglądarce i WebAssembly w pigułce.
✸O mnie:
Koderka pełną piersią, fangir Microsoftu z iPadem w ręku, kociara. W branży IT od 15 lat w obrębie Microsoft Technology Stack. Koder C# z doświadczeniem w wielu technologiach na różne platformy docelowe. Obecnie developer w projektach mobilnych w firmie Sienn. Zwolenniczka Defensive Coding, SOLID, uczenia poprzez mentoring i ułatwiania życia programisty z wykorzystaniem dobrodziejstw współczesnego DevOps'u. Współorganizatorka Śląskiej Grupy Microsoft.


2019-03-19 17:30 ŚGMS#23: CI/CD & TBA Limit miejsc: 10/999

Link do spotkania

1️⃣ Jerzy Wickowski
✶Temat: CI / CD – Co to? Po co? Jak?
✷Opis:
Podczas prezentacji opiszę czym jest Continous Integration/Delivery/Deployment. Przedstawię jakie są różnice między nimi, co możemy zyskać, a co musimy poświęcić w imię automatyzacji.
✸O mnie:
Od dziesięciu lat tworzę oprogramowanie w różnych językach i technologiach, a od ponad dwóch bloguję. Nie cierpię marnować czasu, swojego i innych. W związku, z czym jestem wielkim fanem czystego kodu i automatyzacji.

2️⃣ TBA
✶Temat:
✷Opis:
✸O mnie:


2019-04-16 17:30 ŚGMS#24: Node.js + .NET Core, TBA Limit miejsc: 8/999

Link do spotkania

Przed samymi świętami można jeszcze złapać trochę wiedzy ;)

1️⃣ Michał Michalczuk
✶Temat: Node.js w ekosystemie .NET Core: Jak to połączyć i kiedy może się to przydać?
✷Opis:
Choć .NET, a zwłaszcza .NET Core to wygodne środowisko w którym można stworzyć dowolny system, warto dobrać język i narzędzia do problemu. Opowiem w jakich scenariuszach i dlaczego łączyłem te technologie oraz ogólnie kiedy warto rozważyć włączenie JavaScript i Node.js do tworzenia komponentów w naszych aplikacjach .NET.
✸O mnie:
Full-stack Software Developer, trener IT w infoShare Academy, gdy jest potrzeba scrum master i team leader, okazjonalnie prelegent. Fan i promotor TypeScript. Na froncie najczęściej pracuje z Angular’em, ale dzielnie eksploruje inne frameworki. Na tyłach preferuje C# i ASP.NET lub Node.js, ale pracował w różnych językach i technologiach - od Pythona i Django, przez WPF i Silverlight, Visual Basic czy PHP. Uwielbia dzielić się wiedzą, szerzyć dobre praktyki oraz rozwiązywać problemy.
www: michalczukm.xyz

2️⃣ TBA
✶Temat:
✷Opis:
✸O mnie:


KGD-NET (Kraków)

Lista nadchodzących spotkań


2019-02-20 18:30 Zapraszamy na 115 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET. Limit miejsc: 172/999

Link do spotkania

Podczas 115 spotkania grupy naszymi gośćmi będą: Radek Maziarka z tematem poruszającym ciemną stronę mikroserwisów oraz Iwona Kubowicz, która opowie nam o zakładaniu firmy oraz pracy zdalnej. Tematy gorące więc zachęcamy do pozostania po spotkaniu i wymiany opinii oraz doświadczenia. Serdecznie zapraszamy.

-------------------------------------------------------
"Mikroserwisy - technologiczne piekło"

Mikroserwisy są przez wielu programistów postrzegane jako panaceum na wszystkie bolączki związane z skomplikowanym monolitem. Podzielenie aplikacji na osobne serwisy ma pozwolić na lepsze zrozumienie domeny biznesowej, rozgraniczenie zależności i częstsze niezależne deploymenty. Tyle teorii. Praktyka pokazuje, że mikroserwisy zamiast niwelować złożoność tylko ją mnożą. W rezultacie zamiast rozwiązywać problemy biznesowe to skupiamy się na rozwiązywaniu problemów technicznych. Po wdrożeniu mikroserwisów aplikacja zaczyna się komplikować i ostatecznie jesteśmy w gorszej sytuacji, niż byliśmy. W mojej prezentacji chciałbym pokazać jak techniczne postrzeganie mikroserwisów potrafi utrudnić lub nawet uniemożliwić wdrożenie tego wzorca. A przede wszystkim, dlaczego dobre zrozumienie potrzeb biznesowych jest jeszcze bardziej potrzebne niż wcześniej.

Radek Maziarka (https://radblog.pl)

Technology Development Manager, Team Leader i programista w obszarze .NET prowadzący wewnętrzne prezentacje i szkolenia, a także organizujący konferencję WROC# i webinarium programistyczne WROC# Online. Po pracy pomaga firmom w projektach IT oraz wspomaga technologicznie Stowarzyszenie Libertariańskie. Zwolennik dostarczania wartości małymi krokami. Można go złapać na blogu http://radblog.pl i Twitterze @RadekMaziarka

--------------------------------------------------------
"Goodbye evil corp, hello self-employment"

Czyli jeśli nie etat to co? Pokażę różne ścieżki, którymi może podążyć programista by bardziej elastycznie zarządzać swoim czasem i pracą a przy okazji więcej zarobić. Czym różni się praca na etacie od coraz popularniejszego ostatnio zatrudnienia na kontrakcie B2B? Co trzeba zrobić, by założyć własną jednoosobową firmę? Jakie czynniki wziąć pod uwagę negocjując wynagrodzenie? Czy kontrakt B2B to jedyna ścieżka jaką możesz podążyć rezygnując z pracy na etacie? Co wybrać - pracę w biurze czy pracę z domu?

Iwona Kubowicz (https://programistka.com)

Programistka z kilkunastoletnim doświadczeniem. W Warszawie pracowała w jednej z największych na świecie agencji interaktywnych, w Krakowie — dla kilku polskich i zagranicznych firm. Obecnie pracuje jako niezależny specjalista. Przywiązuje dużą wagę do jakości tworzonego kodu i uwielbia wykorzystywać najnowsze technologie. Cierpliwość do mierzenia się z przestarzałym kodem ćwiczy, szydełkując i robiąc na drutach. Wspiera ratowanie osieroconych nietoperzy i kupuje znacznie więcej książek, niż jest w stanie przeczytać. Fanka rocka gotyckiego i autorka bloga programistka.com.


Łódzka grupa .NET (Łódź)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

rg-dev (Rzeszów)

Lista nadchodzących spotkań


2019-02-28 18:30 rg-dev #26 Limit miejsc: 58/999

Link do spotkania

Zapraszamy na lutowe spotkanie grupy rg-dev!

Spotykamy się w lokalu Rynek Główny (pod sceną na rynku :))

Wystąpią dla nas:

=====================================================================
Krzysztof Kędzierski - Gerontologia kodu
=====================================================================

Inżynier oprogramowania, wyznawca idei Software Craftsmanship. Pracował zarówno w dużych międzynarodowych firmach, jak i polskich software house’ach. Specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań opartych na JVM. Uważa, że główne przyczyny nieudanych projektów w naszej branży to wadliwa komunikacja międzyludzka oraz brak dogłębnego zrozumienia podstaw takich jak clean code, SOLID itd. W pracy inżyniera oprogramowania najbardziej pasjonuje go analizowanie tak zwanego "big picture" i rozwiązywanie problemów wychodzących poza obszar kodu m.in. pragmatyczne zarządzanie wymaganiami i budowanie samoorganizującego się zespołu.

Opis prelekcji:
Czas płynie nieubłaganie. Niestety niewiele spośród rozwijanych aplikacji potrafi tej presji czasu się przeciwstawić. Rosnący dług techniczny jest zmorą IT, a rozwiązania starzeją się tak szybko, że czasami to co kilka lat temu było greenfieldem wykonanym w modnych technologiach, dziś jest przestarzałym legacy, którym nikt nie chce się zajmować. Wdrażając się do projektu, który ma już wielomiesięczną historię mierzymy się z problemami takimi jak: brak wiedzy o istniejącym rozwiązaniu, olbrzymia złożoność systemu, niejasne zależności zewnętrzne, bałagan w kodzie i wynikające z tego: strach przed zrobieniem jakiejkolwiek zmiany i przeraźliwie wolne tempo pracy. Jakie praktyki możemy wdrożyć już dziś, aby usprawnić długofalowy rozwój naszego oprogramowania? Co możemy zrobić, aby ułatwić życie developerom, którzy przejmą rozwój danego systemu w przyszłości? Jaki wpływ takie działania (lub ich brak) mogą mieć na wizerunek kształtowanej przez nas społeczności profesjonalistów? Między innymi te kwestie poruszę podczas swojej prezentacji.

=====================================================================
Krzysztof Furtak - ES7, ES8 - spojrzenie w przyszłość
=====================================================================

Jako WebDeveloper pracuje ponad 8 lat. Od kilku ostatnich lat tworzę i rozwijam aplikacje JSowe (głównie ReactJS). Po godzinach spędzam czas z moją wspaniałą rodziną (pozdrowienia dla żonki Pauli, Miłoszka i Natalki). Jeśli jeszcze jakiś czas zostaje, to staram się ćwiczyć, biegać lub rozwijać jakieś swoje małe projekciki.

Opis prelekcji:
ES6-9 - funkcje, dzięki którym Twój kod będzie jeszcze lepszy.
Na spotkaniu omówimy sobie kilka funkcji/funkcjonalności, które pojawiają się w nowych wersjach JavaScriptu i mogą w znacznym stopniu uprościć kod. Wyjaśnię także z jakich narzędzi korzystać, aby można było już w tej chwili pisać kod wykorzystujący najnowsze wersje JSa.

=====================================================================

Podczas spotkania będzie można zdobyć różne nagrody - m.in. licencję na produkt firmy JetBrains.

Napoje i przekąski będą dostępne dzięki naszym sponsorom: firmom PGS Software (https://www.pgs-soft.com/), Ideo (http://www.ideo.pl/) i PrimeBit Studio (http://primebitstudio.com/) za co im bardzo dziękujemy!

Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!

Zachęcamy do zapisywania się ;)


2019-03-28 18:30 rg-dev #27 Limit miejsc: 1/999

Link do spotkania

Więcej szczegółów wkrótce...


2019-04-25 18:30 rg-dev #28 Limit miejsc: 1/999

Link do spotkania

Więcej szczegółów wkrótce...


WG-NET (Warszawa)

Lista nadchodzących spotkań


2019-02-21 18:00 123′. Spotkanie WG.NET Limit miejsc: 51/999

Link do spotkania

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 21.02 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Znak prim ′ w tytule jest nie bez powodu - styczniowe spotkanie zostało odwołane z przyczyn od nas niezależnych. Liczymy, że luty odbędzie się bez przeciwpożarowych "niespodzianek". Oto co mamy w planach:

SNACK 1
Prelegent: Sebastian Głogowski
"Zabezpiecz swoje dane, na przykładzie SQL Server Always Encrypted"

Opis:
Prezentacja szyfrowania danych w bazie SQL Server z użyciem mechanizmu Always Encrypted

Bio:
Sebastian Głogowski, software developer
li: https://www.linkedin.com/in/sebastian-g%C5%82ogowski-73b18851/
tt: @s_glogowski

SNACK 2
Prelegent: Sebastian Solnica
"O poskramianiu procesów słów kilka"

Opis:
Windowsowe joby są ciekawymi obiektami systemu, które pozwalają nakładać rozmaite ograniczenia na procesy. Podczas snacka pokażę jakiego rodzaju są to ograniczenia, kiedy mogą nam się przydać w developerskich walkach i w jaki sposób możemy je wygodnie włączać (tu będzie reklama mojego open-source'owego narzędzia).

Bio:
Inżynier systemowy z zacięciem do grzebania we wnętrzach aplikacji i systemu operacyjnego. Od czasu do czasu publikuję moje "odkrycia" na blogu, dostępnym pod adresem https://lowleveldesign.org i na Twitterze (@lowleveldesign).

PREZENTACJA
Prelegent: Marcin Sulecki
"Maszyna stanów w praktyce"

Opis:
Maszyna stanów może wydawać się nudną, matematyczną koncepcją, o której zwykle zapominamy wraz z zaliczonym egzaminem na studiach. Okazuje się jednak, że dzięki niej można uprościć wiele problemów spotykanych w biznesowych projektach. Pokażę Wam jak użyć maszyny stanów w praktyce i udoskonalić nasze projekty.

Bio:
Marcin Sulecki, Programista z 20-letnim doświadczeniem, trener, freelancer
mgr informatyki, ukończył UAM w Poznaniu
Strona: http://sulmar.pl
Twitter: @sulmar


Warsaw Official .NET User Group (Warszawa)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

WrocNET (Wrocław)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

DEV-ZG (Zielona Góra)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Last Updated : 2/20/2019 7:00:21 AM