Białostocka Grupa .NET (Białystok)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Trójmiejska Zawodowa Grupa .NET (Gdańsk)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Śląska Grupa Microsoft (Katowice)

Lista nadchodzących spotkań


2018-11-27 18:00 ŚGMS#18: Kubernetes vs Service Fabric Limit miejsc: 59/80

Link do spotkania

Walka Jakubów na orkiestratory w nowej lokalizacji spotkań Śląskiej Grupy MS: Strefie Centralnej!

Jakub Bujny
Temat: Kubernetes bez tajemnic

Opis:
4,787,458 - tyle linii zawiera repozytorium Kubernetesa na Githubie w momencie pisania tego tekstu. Całkiem sporo jak na proste narzędzie, które potrafi uruchomić kontener - ja np. robię to jedną linijką ;) No właśnie - czy aby na pewno takie proste? W czasie tego wykładu dowiesz się z jakich komponentów składa się Kubernetes, jak to jest z tą siecią, jak wygląda HA klaster w chmurze, co z bezpieczeństwem i po co w ogóle to wszystko. Jeśli nie znasz Kubernetesa to będzie dla Ciebie świetna okazja aby zapoznać się z tym zyskującym na popularności narzędziem, tak ochoczo wspieranym przez dobrego wujka Google.

O mnie:
Kiedyś programista, dziś DevOps, dokładnie wpasowujący się w lukę powstałą na przecięciu developmentu i administracji. Jestem absolwentem Politechniki Śląskiej, fanem opensource’owych rozwiązań, zwolennikiem JVM (Java, Groovy, Scala) który przygląda się ostatnio językom funkcyjnym (Clojure) a w zawodowym świecie posługuję się też Pythonem. Z fascynacją spoglądam na rozwój IT od strony skalowalności i integracji w chmurze (AWS) szczególnie w przypadku systemów rozproszonych oraz architektury mikroserwisów, wyznaję Linuxa i Infrastructure as code (Terraform/Ansible), cierpię gdy muszę klikać w GUI. Chciałbym mieć więcej czasu aby przylutować jakiś tranzystor albo bardziej zgłębić TensorFlow’a. Aktywnie prowadzę swojego IT bloga, na którego serdecznie zapraszam! https://jakubbujny.com/

Jakub Sikora

Temat: Jedno narzędzie, które rozwiąże twoje problemy z mikroserwisami

O mnie:
Programista z 5-letnim doświadczeniem wywodzący się ze środowiska .NET. Prelegent i aktywny członek polskiego community IT. Miłośnik odkrywania nowych rozwiązań i dzielenia się wiedzą ze społecznością. Jeden z założycieli fundacji wspierającej community IT na Śląsku - Gruba.IT.


2018-12-17 18:00 ŚGMS#19: F*ckups night! Limit miejsc: 18/80

Link do spotkania

Święta za pasem więc trochę luzujemy. Czas uśmiechu i radości… Może by tak pośmiać się z samego siebie i dać też innym się z tego pośmiać?

Zapraszamy Was do udziału w Fuckup night! 17 grudnia, na spotkaniu Grupy każdy chętny będzie mógł przedstawić jakiś epizod (lub kilka) z wpadką ze swojej kariery w IT.

Mile widziane krótkie prezentacje ze screenami, zdjęciami spalonej serwerowni, czy też w końcu płaczem managera. Oczywiście jak przystało na profesjonalny MeetUp dobrze by też było zasugerować jak można było się przed fuck-up'em ustrzec. 5-15 minut myślę będzie w sam raz więc chcielibyśmy takich historyjek mieć 6-10. Czekamy na Wasze zgłoszenia! Zgłaszajcie się przez MeetUp'a lub mailem na [masked] - przekleimy zgłoszenia tutaj. Będzie fun 😊


KGD-NET (Kraków)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

Łódzka grupa .NET (Łódź)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

rg-dev (Rzeszów)

Lista nadchodzących spotkań


2018-11-22 18:30 rg-dev #23 Limit miejsc: 67/999

Link do spotkania

cześć!
Spotykamy się 22 listopada w Bohema.
Poniżej szczegóły wystąpień.

Prezentacja 1 Sławomir Skiba
Pogadajmy z komputerem
=============================================================
O tym jak zmienia się sposób komunikacji z komputerami i jak w prosty sposób nauczyć komputer wykonywania naszych poleceń

O Sławku
=============================================================
Kiedyś Programista Pascal/Delphi a od kilku lat programista .NET :).
Ponad roku temu zaczął pracę w PGS Software.
Pasjonuje się wszelkimi nowinkami technologicznymi, w szczególności tymi wspieranymi przez duże korporacje jak Google i Microsoft.

Uważa że na świecie nie ma nic za darmo a już na pewno nie jest to „darmowa” skrzynka pocztowa.

*********************************************************************
*********************************************************************

Prezentacja 2 Szymon Kulec
Jak zalogować wszystko, czyli historia usługi przetwarzającej miliardy logów dziennie.
=============================================================
Pamiętasz szukanie w logach informacji, która nie została zapisana z jakiegoś powodu?
Pamiętasz wybory pomiędzy poziomami logowania, co jest informacją dla trybu DEBUG, a co ostrzeżeniem WARN?
Pamiętasz usuwanie logowania niektórych operacji z powodu "braku miejsca"?
Sam znam aż za dobrze powyższe problemy. Dlatego chcę podzielić się z Tobą historią usługi stworzonej w podejściu serverless, która adresuje powyższe punkty. Podczas prezentacji omówię podejścia i wyzwania związane ze sprawnym logowaniem. Dodatkowo, opowiem w jaki sposób efektywnie przetwarzać dane w architekturze serverless, tak, aby nie płacić kilkucyfrowego rachunku za chmurę. Zapraszam do podróży w krainę danych, gdzie logujemy każdą operację!

O Szymonie
=============================================================
Nazywam się Szymon Kulec. Jestem Microsoft MVP, architektem, speakerem, inżynierem oprogramowania oraz liderem Warszawskiej Grupy .NET.

Z zamiłowaniem łączę architekturę i oprogramowanie wysokiej wydajności. Chętnie dzielę się wiedzą na temat współczesnych architektur, systemów rozproszonych oraz zasad rządzących niskopoziomowym światem niezwykle wydajnych aplikacji. Nigdy nie alokuję przed 12.

=============================================================
Podczas spotkania będzie można zdobyć różne nagrody - m.in. licencję na produkt firmy JetBrains.

Napoje i przekąski będą dostępne dzięki naszym sponsorom: firmom PGS Software (https://www.pgs-soft.com/), Ideo (http://www.ideo.pl/) i PrimeBit Studio (http://primebitstudio.com/) za co im bardzo dziękujemy!

Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!


2018-12-13 18:30 rg-dev #24 Limit miejsc: 4/999

Link do spotkania

Więcej szczegółów wkrótce...


2019-01-24 18:30 rg-dev #25 Limit miejsc: 1/999

Link do spotkania

Więcej szczegółów wkrótce...


WG-NET (Warszawa)

Lista nadchodzących spotkań


2018-11-22 18:00 121. Spotkanie WG.NET Limit miejsc: 55/999

Link do spotkania

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 22.11 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

SNACK 1

Prelegent: Marcin Śmiałek
Czytanie pamięci procesów - HUD do gry

Opis:
Wszędzie otacza nas najróżniejsze oprogramowanie. I jak to software, często brakuje w nim jakiejś interesującej nas funkcjonalności. Będąc programistami, czasem możemy coś na to zaradzić. Pokażę, jak dostać się do pamięci gry, pobrać z niej na pozór niewidoczne dane i wyświetlić.

Bio: Chaotyczny dobry. Programowanie zaczynał od kalkulatora i BASIC'a, a w .NET dłubie od pierwszych publicznych wersji. W ostatnich kilku latach głównie usprawniał pracę banków. Stara się promować empatyczne podejście do pracy, wytwarzania softu i obsługi klienta. Fan nauki, gier i kotów. Do znalezienia na @marcinsmialek.

SNACK 2

Prelegent: Sebastian Solnica
Float vs. Decimal

Opis:
Większość programistów wie, do czego służą liczby zmiennoprzecinkowe. Wiemy też, że do operacji finansowych powinniśmy używać zmiennych typu decimal. Ale czy znamy szczegóły ich działania? Podczas snacka przyjrzymy się bitowym reprezentacjom typów float i decimal, poznając ich mocne i słabe strony.

Bio: Inżynier systemowy z zacięciem do grzebania we wnętrzach aplikacji i systemu operacyjnego. Hobbystycznie zajmuję się również bezpieczeństwem sieciowym i kryptografią. Od czasu do czasu publikuję moje "odkrycia" na blogu (https://lowleveldesign.org) i Twitterze (@lowleveldesign).

PREZENTACJA

Prelegent: Bartosz Sypytkowski
Last mile between database and the disk

Opis:
Tematem prezentacji są mechanizmy używane przez popularne bazy danych do zapisywania danych na dysku oraz zarządzania nimi w optymalny sposób. W trakcie spotkania dowiecie się m.in. jak działają struktury danych zoptymalizowane pod odczyt (B+Tree) lub pod zapis (LSM-Tree), bądź czym różni się zapis przeprowadzany przez bazy tranzakcyjne (OLTP) oraz analityczne (OLAP).

Bio: Bartek jest wielokrotnym bywalcem WG.NET, miłośnikiem programowania funkcyjnego i rozproszonego.


Warsaw Official .NET User Group (Warszawa)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

WrocNET (Wrocław)

Brak informacji o nadchodzących spotkaniach

DEV-ZG (Zielona Góra)

Lista nadchodzących spotkań


2018-11-28 18:45 Język nieprogramistyczny - komunikacja międzykulturowa Limit miejsc: 31/999

Link do spotkania

█ Zapraszamy na #27 spotkanie DEV@ZG, sponsorowane przez firmę Cinkciarz.pl.

Tym razem poruszymy bardzo atrakcyjny temat miękki.

█ Temat: Język nieprogramistyczny - komunikacja międzykulturowa

W miarę zdobywania doświadczenia w pracy w środowisku międzynarodowym zdałam sobie sprawę jak różnice kulturowe mają wpływ na codzienną komunikację w biurze oraz podejmowane decyzje. W środowisku wielokulturowym napisanie dobrego kodu wymaga nie tylko dobrych umiejętności programistycznych, ale również interpersonalnych, w szczególności gdy chodzi o robienie przeglądu kodu, prowadzenie konstruktywnej dyskusji, zachęcanie innych do wyrażenia swojej opinii i zaproponowania swojego rozwiązania czy też przekazywania wiedzy. W tym wykładzie chciałabym przybliżyć spostrzeżenia jakie Geert Hofstede poczynił podczas swojej pracy w firmie IBM Europe, oraz najczęstsze nieporozumienia komunikacyjne jakie występują w pracy w zespołach polsko-chińskich. Te nieporozumienia można w łatwy sposób przełożyć na nieporozumienia w komunikacji międzyludzkiej niezależnie od kultury z jakiej się wywodzimy.

Katarzyna Bereśniewicz - jestem programistką z zamiłowania od ponad 18 lat czynnie biorącą udział w tworzeniu i rozwoju oprogramowania (głównie C++, Python oraz języki funkcyjne), od 13 lat w środowisku międzynarodowym. Prywatnie moją pasją są zwierzęta i sport - jeżdżę konno, jestem instruktorką stretchingu i mam cudownego kotka.

█ Plan spotkania
18:45 - Powitanie
19:00 - Rozpoczęcie
21:00 - 21:30 - Rozmowy, napoje, przekąski
22:30 - Zakończenie


Last Updated : 11/20/2018 7:00:21 AM